30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня - Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Цього року акція  в Україні проходить під гаслом #ПРАЦЮЙБЕЗПЕЧНО, за сприяння та підтримки Мінсоцполітики у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Представництвом МОМ в Україні – Агентством ООН з питань міграції, Громадською спілкою „А21 Україна”.

«Працюй безпечно» - це проект, спрямований на протидію торгівлі людьми. Для тих, хто шукає нову роботу в Україні чи закордоном, проект дає відповіді на важливі питання:

• як підготуватись до працевлаштування в іншій країні?

• як виявити шахраїв, які намагаються обдурити вас під час укладання трудової угоди?

• що робити, коли ви, ваші родичі чи знайомі опинились перед небезпекою потрапляння в трудове рабство?

• чи постраждали ви від торгівлі людьми?

В рамках проведення Всеукраїнської акції розпочинає свою роботу  виставка «Очікування Vs Реальність», яка вперше буде презентовано в м. Києві з 30 до 12 серпня, а далі вирушить великими містами України. Загалом, виставка побуває в 18 містах. За попередніми даними у м. Полтава виставка буде презентована з 22 по 28 жовтня 2020 року.

Долучитися до Всеукраїнської акції #ПРАЦЮЙБЕЗПЕЧНО можна в соціальних мережах Фейсбук: www.facebook.com/work.safe.ua або Інстаграм: www.instagram.com/work_safe_ua

Що необхідно зробити для одержання допомоги і отримання офіційного статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми?

Звернутися за місцем перебування до визначеного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації. Відповідальні особи на місцях забезпечують здійснення заходів щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та надання допомоги такій особі.

Відповідно до Постанови кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми» статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлюється рішенням Міністркрством соціальної політики України строком до двох років, який може продовжено не більше як на один рік.

Куди можна звернутися за наданням консультацій та допомоги?

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації (0532) 63-28-72;

Відділ боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУНП в Полтавській області, тел., факс (0532) 51-76-40, адреса: вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, 36000;

Благодійна організація «Світло надії» - регіональний координатор Міжнародної організації з міграції в Україні, м. Полтава, вул. С.Петлюри, 28А. office@lightofhope.com.ua, (0532) 60-60-81;

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів, 527 - безкоштовно з номерів мобільних операторів України або на скористатися сайту www.527.org.ua ;

Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57;

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  (044) 374 37 85 (пн. – сб. з 09:00 до 18:00).

Торгівля людьми залишається гострим питанням і реальною проблемою!