Для населення продовжує діяти спрощений порядок надання житлових субсидій

Для населення продовжує діяти

спрощений порядок надання житлових субсидій

Для призначення житлової субсидії до органів соцзахисту населення подається лише заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Орендарі додатково надають договір оренди (найму) житла.

На опалювальний сезон субсидія буде призначена для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію  з 16 жовтня, для домогосподарств з централізованим опаленням -  з дати, визначеної органами місцевого самоврядування.

У зв’язку з прийняттям 17.10.2018 постанови Кабінету Міністрів України № 841, якою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, потребує внесення змін до програмного комплексу, який застосовується для розрахунку розміру субсидій.

На сьогоднішній день Міністерством соціальної політики України доопрацьовуються зміни до програмного комплексу, після надходження яких в область буде проведена робота з обрахування розміру житлових субсидій на опалювальний сезон.

З 15 листопада поточного року буде розпочата робота з надання сім’ям повідомлень про розмір призначеної субсидії.

Крім того, в квитанціях зі сплати за житлово-комунальні послуги за листопад буде відображено суму призначеної субсидії за два місяці (жовтень-листопад). Тобто громадянам буде проведено перерахунок вартості отриманих послуг з урахуванням суми призначеної субсидії.

Прийом документів на призначення субсидій на опалювальний сезон продовжується. У разі подання заяви про призначення житлової субсидії  та декларації (оформлених належним чином з зазначенням повних та достовірних даних про усіх членів домогосподарства та членів їх сім’ї) протягом двох місяців з початку опалювального сезону житлова субсидія буде призначена  з початку такого сезону.