ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ - ДІЄВИЙ ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИКИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Версія для друкуВерсія для друку

ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ  - ДІЄВИЙ  ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИКИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

      Одним із  напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, завдяки яким можна пом’якшити або попередити наслідки безробіття, зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку регіону. Важливо також, що створюються, хоч і тимчасові, але робочі місця з офіційною зарплатою, забезпечується легалізація зайнятості та сплата відповідних податків.

          В квітні місяці цього року, згідно з діючими договорами на організацію громадських робіт, за умови співфінансування, Лубенська міськрайонна філія Полтавського обласного центру зайнятості направила на громадські роботи 36 осіб з числа безробітних, зареєстрованих в службі зайнятості. На оплату праці  витрачено 62,6 тис.грн. коштів з фонду загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття та 75,2 тис.грн. коштів місцевих та сільських бюджетів. Такі роботи проводилися в управліннях соціального захисту населення міста та району, КПФ «Корвалія», КП «Чисте місто», КПВКЛМР «Ритуалсервіс» та на території Тишківської сільської ради.      

         Безробітні працювали на роботах з кур’єрської доставки документів до отримувачів субсидії , на ліквідації несакціонованих сміттєзвалищ та впорядкуванні місць меморіального поховання загиблих захисників Вітчизни та територій кладовищ , на роботах пов’язаних з озелененням міста.

         Для безробітних участь у таких роботах сприяє трудовій адаптації, є джерелом доходу у скрутний період пошуку роботи, підтримує мотивацію та інтерес до праці.

         На осіб, зайнятих громадськими роботами, поширюються соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, включаючи право на пенсійне забезпечення. За зареєстрованими безробітними зберігається право на виплату допомоги по безробіттю. Період участі у громадських роботах зараховується до страхового стажу.

         Для роботодавців – це реальна можливість швидко задовольнити оперативні потреби у кадрах та виконати певні види робіт; оцінити професійні здібності та особистісні якості тимчасових працівників і врахувати це при підборі кандидатів на постійну роботу.

Наверх ↑