На Лубенщині вшанували воїнів-інтернаціоналістів

На Лубенщині вшанували воїнів-інтернаціоналістів Дата виведення радянських військ з республіки Афганістан стала днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 15 лютого біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам Лубенщини відбулося покладання квітів та мітинг з нагоди 29-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

«У моїй душі болить Афганістан…» Такі скорботні слова викарбувані на граніті пам’ятного знаку біля якого щороку збираються побратими-афганці, представники влади та громадськості, підростаюче покоління, аби вшанувати тих, кому довелося воювати у чужих країнах, пом’янути тих, хто не повернувся, а це близько 3-х тисяч українців, котрі загинули в Афганістані і серед них наші земляки Юрій Тараненко, Анатолій Шульга, Володимир Ластовецький, Олексій Васик. Їхню світлу пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

«Війна – це горе не однієї людини, а цілого народу», - ці слова наскрізною ниткою прийшли через виступи керівників міста та району, представників громадських організацій: міського голови Олександра Грицаєнка, голови райдержадміністрації Тетяни Качаненко, голови районної ради Григорія Угляниці, голови міськрайонної Спілки ветеранів Афганістану Валерія Биченка, воїна-афганця Василя Каптєлого, голови Спілки ветеранів АТО Леоніда Шаблі, голови Спілки батьків загиблих учасників АТО Миколи Омельченка.

Голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко з особливими словами поваги і гордості говорила про звитяги наших солдат під час різних збройних конфліктів, наголошуючи на тому, що молоде покоління, яке нині відстоює цілісність нашої держави, перейняло бойову витримку старшого покоління. Тетяна Петрівна подякувала воїнам-інтернаціоналістам за мужність і відвагу, побажала їм здоров’я та благополуччя.

Присутні на заході воїни-інтернаціоналістити та члени сімей померлих були нагороджені районними та міськими відзнаками. За активну громадську роботу та військово-патріотичне виховання молоді грамотами райдержадміністрації нагороджено Олександра Неділька, Сергія Дігтяра, Віктора Сокола, Миколу Мєдвєдєва та Івана Гусинського. З нагоди пам’ятної дати відзнаками «За заслуги» нагороджено Анатолія Михайленка та Віктора Остапенка..

Благочинний Лубенського округу УПЦ КП, настоятель Свято-Пантелеймонівської церкви, протоієрей Володимир Ігнатович відслужив панахиду за загиблими, які полягли, захищаючи незалежність України у різні періоди утвердження її суверенітету.

Живі квіти до пам’ятного знаку  воїнам-афганцям у Лубнах поклали керівники міста та району, бойові товариші, громадськість, молодь.

Не порушуючи традиції багатьох років, учасники заходу після його завершення сфотографувалися на згадку.