На Полтавщині ЗНО-2018 складуть понад 11 тисяч учасників

Версія для друкуВерсія для друку
На Полтавщині ЗНО-2018 складуть понад 11 тисяч учасників   Закінчилася реєстрація на проходження зовнішнього незалежного оцінювання-2018. Цьогоріч ЗНО складуть  більше 11 тисяч школярів нашої області.
Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні тривала з 6 лютого по 19 березня. Змінити реєстраційні дані можна було до 2 квітня.
— Традиційно, можна було обрати не більше чотирьох навчальних предметів. Взагалі, оцінювання проводять для рейтингування навчальних досягнень учасників, які планують вступати до закладів вищої освіти, — розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.
Для окремих категорій осіб передбачено додатковий період реєстрації — з 3 до 21 травня. Вони складуть оцінювання під час додаткової сесії. Право на реєстрацію в цей період мають:
- учасники антитерористичної операції;
- особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
У 2018 році для вступу до закладу вищої освіти абітурієнти можуть подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 (окрім результатів з іноземних мов) та 2018 років. Основна сесія ЗНО пройде з 22 травня до 13 червня, додаткова — з 2 до 11 липня.
Нововведеннями у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році стали:
— запровадження ДПА з української мови у формі ЗНО для учнів (студентів) закладів професійної та вищої освіти;
— визначення результатів ДПА з іноземних мов за двома рівнями (стандарт і профільний);
— запровадження перевірки розуміння мови на слух у тестах з іноземних мов;
— апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання шрифт Брайля.
Сертифікаційна робота з іноземної мови містить частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)». На виконання цих завдань відведено 30 хвилин. Учасникам запропонують почергово прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин, а потім відповісти на різнопланові запитання, працюючи в зошиті. Ці завдання перевірятимуть здатність розуміти почуте й вибирати необхідну інформацію з прослуханих текстів.
Цього року пройде апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання рельєфно-крапковий шрифт Брайля. Її проведуть з української мови і літератури, математики та історії України під час додаткової сесії. Зареєструватися для проходження ЗНО такі особи мають під час основного періоду реєстрації.
Наверх ↑