Про особливості ЗНО-2017

Про особливості ЗНО-2017 17 січня у приміщенні фінансо-економічного коледжу ПДАА відбулася прес-конференція директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренка з місцевими ЗМІ, під час якої гість відповів на запитання журналістів стосовно особливостей організації та проведення ЗНО-2017.  На вже 10-ту річницю своєї практики центр готується протестувати знання більш як 1,5 тисячі випускників та залучити до співпраці приблизно  300 лубенських викладачів.

Спілкуючись з представниками четвертої влади, Олександр Сидоренко зауважив, що сама процедура проведеня ЗНО залишиться незмінною, при цьому наголосив на деяких важливих аспектах.

Почав він з того, що кожен зареєстрований учасник має право обрати предмети, з яких складатиме тести, проте їх має бути не більше, як чотири дисципліни.

До того ж, слід взяти до уваги, що скоротився термін реєстрації учасників: з 6 лютого до 17 березня цього року. Проведення ЗНО з усіх предметів триватиме з 23 травня до 16 червня. На додаткову сесію слід розраховувати в період з 3 до 12 липня.

Що ж до особливостей ЗНО 2017, вони у наступному:  у випускників вже не буде необхідності здавати ДПА, як це було раніше, тобто традиційні випускні екзамени в 11 класах скасовано. Проте, як і раніше,  пріорітетною дисципліною  залишається українська мова та література.

Не обійшлося і без нововведень: у зв’язку з планами запровадити у 2018 році ЗНО з іноземних мов з використанням дворівневих предметних тестів та аудіювання, у 2017-му буде проводитись так звана апробація нового формату завдань з іноземних мов.

Крім того, наступного року Україна вперше буде брати участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA, яка спрямована на оцінювання системи освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів.

Під час свого виступу директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти відповів на безліч  інших запитань, що надходили від журналістів та подякував їм за зустріч.

Потому відбулася робоча зустріч Олександра Сидоренка з освітянами району та міста, начальником відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації Юлією Білокінь, начальником управління освіти виконавчого комітету міської ради Мирославом Костенком. Юлія Білокінь подякувала Олександру Сидоренку за глибокий аналіз результатів проведення ЗНО у 2016 році, надані рекомендації та консультації щодо підготовки до ЗНО у поточному році.

За матеріалами офіційного сайту Лубенської міської ради