Про проблеми осіб з інвалідністю у форматі «круглого столу»

Версія для друкуВерсія для друку

Про проблеми осіб з інвалідністю у форматі «круглого столу» Голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко взяла участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Життя з інвалідністю: реалії сьогодення та виклики майбутнього», організованого громадською організацією «Особи з інвалідністю «Лубни. Безмежність» (голова Вікторія Широконос) та Лубенським районним осередком ВОІ «Союз осіб з інвалідністю України» (голова Тетяна Погоріла). Учасниками заходу стали директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міської ради, депутат міської ради Наталія Сухонос, працівники Територіального центру соціального обслуговування, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, представники міських і районних громадських організацій.

Мета зібрання зрозуміла і важлива – донести до органів влади та представників громадських організацій проблеми осіб з інвалідністю. Власне для цього визначений Міжнародний день інвалідів, який щороку відзначається саме 3 грудня і який насправді не є святом. Це скоріше нагода вкотре зосередити увагу на існуючих проблемах та визначає шляхи їх вирішення. Як наголосили організатори засідання, ця дата нагадує всім нам, що для людей з інвалідністю потрібно створювати інклюзивне суспільство. Тому під час обговорення торкнулися питань інклюзії, роботи тер центрів, роботи громадських організацій, об’єднання ідей громадських активістів та створення спільних проектів тощо.

Зі свого боку голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко наголосила, що на рівні держави стоять завдання зосередити увагу роботі у визначеному напрямку. Зокрема, планується створити центр інклюзивної освіти, можливо на базі існуючого центру реабілітації дітей з інвалідністю.

До того ж, за словами Тетяни Петрівни, у Лубенському районі проводиться багато заходів та спільних з громадськістю проектів для осіб з інвалідністю, які користуються неабиякою популярністю. У цьому заслуга передовсім керівників громадських організацій, зокрема Тетяни Погорілої та Раїси Кошель, які постійно звертаються з пропозиціями до органів влади, з власним баченням співпраці. «У цьому напрямку Ви – приклад для інших. Я думаю, що кожна людина повинна керуватися таким принципом: можеш допомогти – допоможи. Тоді ми всі будемо більш терпимими, добрішими, толерантнішими», - підкреслила Тетяна Качаненко.  

Наверх ↑