Про розвиток зеленого туризму, відновлення Сули, перспективи функціонування спеціалізованих закладів: голова райдержадміністрації Олександр Циганенко здійснив робочу поїздку в Сенчанську ОТГ та відвідав окремі заклади Лубенщини 19 серпня голова райдержадміністрації Олександр Циганенко та сільський голова Жданівської сільської ради Наталія Пономаренко відвідали Сенчаську об’єднану територіальну громаду та разом із головою громади Віктором Лисим подивилися об’єкти, а головне побачили ті позитивні зміни, які відбулися менш, ніж за два роки.

По затвердженому плану Жданівська сільська рада відходить у Сенчанську ОТГ, тож Олександр Циганенко мав на меті обговорити із діючим головою перспективи роботи закладів соціальної сфери Жданів. У самій Сенчі будівництво вирує: тривають внутрішні роботи у майбутньому дитячому центрі творчості, проводять заходи з енергозбереження у школі, ремонтують фойє у будинку культури, причому на всіх об’єктах встановлена пожежна сигналізація. Планів дуже багато. Одне з першочергових – будівництво сонячної електростанції площею 0,5 га, переобладнання існуючого стадіону із штучним покриттям, створення центру громадської безпеки тощо. «У народі Сенчу називають маленьким Кувейтом і там насправді пахне майбутнім», - зазначив Олександр Циганенко.

Є певні зрушення у напрямку відновлення Сули. Поки що найбільш прийнятний варіант, який пропонує фахова у цій сфері організація ДРПВІ «ДніпроДніпроводгосп», - будівництво регулюючого шлюзу.

Що зроблено на сьогодні: виготовлено проєктно-кошторисну документацію, завезено будівельні матеріали, встановлено відвідні канали для регулювання рівня води.

Разом із сільським головою Снітинської сільської ради Сергієм Мануйленком очільник райдержадміністрації подивився заклади соціальної сфери села, передовсім готовність школи до нового навчального року з урахуванням карантинних вимог.

Під час поїздки побачили один з прикладів розвитку зеленого туризму, зокрема його успішного впровадження  переселенцями із Маріуполя.

Подальше функціонування закладів психіатричної допомоги Олександр Циганенко обговорив із головним лікарем структурного підрозділу по наданню третинної психіатричної допомоги «Снітино» КП «Обласний заклад з психіатричної допомоги Полтавської обласної ради», депутатом обласної ради Ларисою Сухопар. Якщо установи інтернатного напрямку підпорядковані Міністерству соціальної політики і порядок їх утримання чітко виписаний, то подібні лікувальні заклади фінансує Національна служба здоров’я України, і фінансує пролікований випадок. Зрозуміло, що надання психіатричної допомоги – трохи інший напрямок, аніж суто лікувальний у традиційному розумінні. До кінця року заклад працює у звичному режим, який порядок далі – чітко невідомо. Один з варіантів збереження установи –перепрофілювання під будинок захищеної старості.