Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах знаходяться під особливою увагою Лубенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Ірина Харченко).

В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги спрямованої на вихід сімей зі складних життєвих обставин та повернення до повноцінного життя.

Встановлено державні критерії, за якими сім’я визначається як така, що опинилася у складних життєвих обставинах – це інвалідність батьків або дітей, вимушена міграція, наркотична або алкогольна залежність одного з членів сімей, перебування одного з членів сім’ї у місцях позбавленні волі, ВІЛ-інфекція, насильство, безпритульність, сирітство, зневажене ставлення і складні стосунки в сім’ї, безробіття та інше.

В ході роботи з даними сім’ями проводяться профілактичні бесіди щодо недопустимості зловживання алкоголем, оговорюються питання використання коштів та контроль за їх витратами, щодо негативного впливу конфліктів між батьками  на дітей, залучається громадськість, депутати, родичі до надання допомоги у покращенні умов проживання та подолання складних життєвих обставин сім’єю.

Фахівцями Центру спільно з громадською організацією «Спілка жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України»  було відвідано сім'ї, які потребують особливої уваги та передано гуманітарну допомогу для найуразливіших верств населення.