Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція почалася 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Основними завданнями акції

є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня - Міжнародний день волонтера
6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня - Міжнародний день прав людини
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

ЗАХОДИ щодо проведення у закладах загальної середньої освіти з 25 листопада до 10 грудня 2018 року акції «16 днів проти насильства».

Психологи закладів загальної середньої освіти провели заняття з елементами тренінгу «Повідомлений — озброєний. Скажемо СНІДУ— НІ!», переглянули й обговорили відеоролик « Життя на продаж» (щодо протидії торгівлі людьми), проведено інформаційні години «Про булінг, відповідальність за його вчинення», класні керівники разом з учнями старших класів переглянули відео ролик «Берегиня роду - жінка. Захисти її!». Морально-етичні бесіди з учнями.«Що таке добре, а що таке погано». До Міжнародного дня волонтера: День сюрпризів. Для учнів початкової школи організовано конкурс  малюнкіів « Ми за мир і злагоду». Виставки друкованих видань за тематикою акції: «Права людини», «Дитина має право», «Світ без насильства», «Насильству немає місця в нашому житті», «Стоп булінг: ні – насильству в учнівському середовищі». Інформаційні години, лекції, бесіди, круглі столи, ділові ігри за темами: «За гендерну рівність», «Про протидію гендерному насильству», «Що таке гендер?», «Про рівні права чоловіків і жінок». Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.