Його пам'ятає Україна та шанує Білорусь: у Карпиліці відкрили пам'ятник Герою Радянського Союзу Павлу Раку

ЙОГО ПАМЯТАЄ УКРАЇНА ТА ШАНУЄ БІЛОРУСЬ: У КАРПИЛІВЦІ ВІДКРИЛИ ПАМЯТНИК ГЕРОЮ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ ПАВЛУ РАКУ 22 серпня напередодні Дня незалежності України, з нагоди 110-ї річниці від дня народження нашого земляка, Героя Радянського Союзу Павла Рака відбулося урочисте відкриття пам’ятника, що став окрасою села та гідним прикладом вшанування пам’яті героя.

Ініціаторами встановлення барельєфа виступила карпилівська громада та особисто сільський голова Духівської сільської ради Валентина Далада, проєкт та сам пам’ятник виготовив член Національної спілки художників України Володимир Мірошниченко разом із родиною, профінансували та, власне, втілили у життя цей задум місцеві благодійники. Павло Рак, командир танкового екіпажу, зі своїми товаришами протягом 16 годин вели нерівний бій із фашистами за визволення міста Борисов. У цьому бою весь екіпаж загинув. За виявлений героїзм, мужність 24 березня 1945 року Павлу Раку та членам його екіпажу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Завдячуючи журналісту, досліднику історії рідного краю Володимиру Безчасному була привезена земля із могили Павла Миколайовича та висипана біля встановленого пам’ятника.

Свідками та учасниками урочистої події – відкриття пам’ятника - стали голова райдержадміністрації Олександр Циганенко, голова районної ради Григорій Угляниця, голова районної ветеранської організації, Почесний громадянин Лубенщини Василь Силка, сільські голови, представники творчої інтелігенції. Право відкрити пам’ятник було надане сільському голові Валентині Даладі та голові місцевого осередку ветеранської організації Миколі Дяченку.

За словами голови райдержадміністрації Олександра Циганенка, Павло Рак був серед тих героїв, який своїм життєвим подвигом теж наближав незалежність нашої країни, тому цілком закономірно, що сьогоднішня подія також приурочена  державному святу. Олександр Миколайович подякував усім причетним до потрібної справи і наголосив на важливості шанувати минуле в ім’я майбутнього.

Захід продовжився тематичним концертом з нагоди Дня незалежності України.