За кількістю свинопоголів’я Лубенський район займає третє місце в області

За кількістю свинопоголів’я Лубенський район займає третє місце в області Про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання зведеного бюджету району за 9 місяців 2018 року, про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року та основні завдання з виконання Обласної програми з оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки в 2018 році, про роботу клубних закладів району по розвитку аматорського мистецтва, збереженню та примноженню народних традицій – такі питання були винесені на розгляд розширеного засідання колегії райдержадміністрації, яке провела голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко.

За словами заступника начальника управління агропромислового та економічного розвитку, торгівлі, транспорту та залучення інвестицій райдержадміністрації Любові Логвин, Лубенщина продовжує тримати курс на розвиток агропромислового сектору. Станом на 19 жовтня агроформуваннями району зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 22,6 тис.га, намолочено – 145, 9 тис.т, урожайність – 64,5 ц/га. Посіяно озимих – 6,53 тис.га, в тому числі озимої пшениці – 6,4 тис.га, озимого ячменю – 0,05 тис.га, жита на зелений корм – 0,08, озимого ріпаку – 221 га.

За 9 місяців 2018 року сільгосптоваровиробниками вирощено м’яса в живій вазі – 19636,7 ц, вироблено 85090 ц молока. Станом на 01.10.2018 р. поголів’я великої рогатої худоби складає 3 642 голови, в тому числі корів – 1861 голова, а поголів’я свиней – 12884 голови та займає за кількістю голів 3 місце по області.

Станом на 01.10.2018 року населенню виплачено орендну плату за земельні паї в сумі 107 млн. 175,6 тис.грн., в тому числі коштами – 104 млн. 550,0 тис.грн., зерном – 1987,0 тис.грн., послугами -49,6 тис.грн., іншою сільськогосподарською продукцією – 589,0 тис.грн.

Планові показники місцевих бюджетів за 9 місяців 2018 року без урахуванням міжбюджетних трансфертів виконано на 110,5%, перевиконання склало 3797,0 тис.грн. Протягом І півріччя 2018 року в економіку району залучено 1144,3 грн. інвестицій. В аграрному секторі району з початку року придбано високоефективну сільськогосподарську техніку в кількості 41 одиниця на загальну суму 33 млн. 868 тис.грн.

Відповідно обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки,  як повідомила начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Юлія Білокінь, у Лубенському районі оздоровлено 45 дітей у таборах Полтавської області шляхом часткового відшкодування вартості путівки у розмірі двох прожиткових мінімумів. Кошти, виділені з районного та обласного бюджету, використані в повному обсязі (174,946 тис.грн). За кошти районного бюджету дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки закуплено 9 путівок на суму 63 тис.грн. За рахунок коштів обласного та державного бюджетів для дітей пільгових категорій Лубенського району виділено 21 путівку в дитячі оздоровчі табори, які розташовані на території  області та за її межами, з яких 5 додаткових. Загальна кількість дітей, які забезпечені оздоровленням та відпочинком 508, що становить понад 50% від загальної кількості дітей, які навчаються у закладах загальної середньої освіти.

За інформацією начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмили Пазенко, державну політику в галузі культури у Лубенському районі реалізують 29 сільських закладів клубного типу та районний будинок культури. 106 працівників культури забезпечують розвиток самодіяльного аматорського мистецтва, збереження і примноження народних традицій, обрядів. Гордістю району є 19 колективів, які удостоєні звання «народний (зразковий) аматорський». Працюють вони у 9 сільських радах та районному будинку культури. У 2018 році це звання отримав жіночий вокальний ансамбль «Чарівниця» Вовчицького будинку культури.

Тісна співпраця і порозуміння визначає діяльність відділу культури і туризму з органами місцевого самоврядування району. З бюджету Калайдинцівської сільської ради у 2018 році спрямовано на розвиток закладів культури 565,988 грн., зокрема на придбання сценічних костюмів учасникам художньої самодіяльності будинку культури - 102,500 грн., на придбання звукопідсилюючої апаратури – 75,780 грн. На придбання сценічного одягу та костюмів для Клепачівського клубу – 227,380 грн. Окрім цього, на виготовлення проектно-кошторисної документації на виконання робіт по капітальному ремонту фасаду будинку культури освоєно 60, 328 грн. На зміцнення матеріально-технічної бази Ісківського будинку культури  з бюджету сільської ради 100, 000 грн. На придбання костюмів для Березотіцького будинку культури виділено 10,000 грн. На сьогодні виконуються роботи по капітальному ремонту Новооріхівського будинку культури (700 тис.грн. – кошти державного бюджету).