Довідка про заходи щодо запобігання порушень фінансової дисципліни у бюджетних установах і організаціях за І півріччя 2013 року

Робота райдержадміністрації щодо запобігання порушень фінансової дисципліни у бюджетних установах і організаціях протягом І півріччя 2013 року була направлена згідно з вимогами Указів Президента України від 25.12.2001 № 1251/2001 «Про зміцнення фінансової дисципліни та запобігання правопорушенням у бюджетній сфері», від 16.11.2000 № 1242/2000 «Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з корупцією, іншими протиправними діями в соціально-економічній сфері та забезпечення економного витрачання державних коштів» на зменшення порушень фінансового характеру та їх запобігання.

З метою системного виконання поставлених завдань щодо протидії зловживанням у бюджетній сфері розпорядженням голови райдержадміністрації від 08.01.2013 № 6 затверджено План заходів щодо запобігання корупції на 2013 рік.

31 січня 2013 року на засіданні колегії райдержадміністрації розглянуто питання про стан фінансово-бюджетної дисципліни, визначення дієвих заходів з її зміцнення, усунення порушень, виявлених контрольними заходами, проведеними Полтавською міжрайонною державною фінансовою інспекцією в Котелевському районі, за підсумками розгляду питання прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 31.01.2013 № 25 «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в Котелевському районі в 2012 році».

20 червня 2013 року райдержадміністрацією проведено засідання «круглого столу» по підсумках роботи за 5 місяців 2013 року щодо стану фінансово-бюджетної дисципліни.

Полтавською міжрайонною державною фінансовою інспекцією на початку 2013 року завершено ревізію фінансово-господарської діяльності Котелевського комбінату комунальних підприємств. За результатами контрольного заходу встановлено фінансових порушень на загальну суму 136,93 тис. грн. Всі виявлені порушення усунуті в повному обсязі.

Правоохоронними органами за участю Полтавської міжрайонної держфінінспекції проведено перевірку фінансово-господарської діяльності Сидоряченської сільської ради.

11 березня – фінансовим управлінням райдержадміністрації проведено семінар-тренінг з головними бухгалтерами, економістами та спеціалістами бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів районного бюджету по запровадженню програмного цільового методу формування та виконання місцевих бюджетів.

22 квітня - фінансовим управлінням райдержадміністрації спільно з Державною казначейською службою України у Котелевському районі Полтавської області проведено семінар-нараду з головними бухгалтерами селищної та сільських рад, бюджетних установ щодо стану виконання та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, надано рекомендації щодо проведення ревізій в бюджетних установах та недопущення подібних помилок в подальшій роботі.

Щомісячно на щотижневих нарадах у голови фінансового управління райдержадміністрації (28.01., 25.02., 25.03., 29.04., 27.05., 27.06 ), виконкомах селищної та сільських рад розглядаються питання щодо дотримання вимог фінансового контролю, проведення внутрішнього контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, дотримання процедури державних закупівель, працюють над створенням дієвого механізму протидії правопорушень і зловживань у бюджетній сфері на території району.

Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації щомісячно проводиться моніторинг сплати орендної плати за майнові та земельні паї.

Справи щодо спричинення істотної шкоди Державному бюджету України в судах за участю Котелевської райдержадміністрації протягом І півріччя 2013 року не розглядалися.