Перелік адміністративних послуг служби у справах дітей райдержадміністрації

Перелік адміністративних послуг

служби у справах дітей райдержадміністрації

Назва адміністративної послуги з реєстру

Нормативно правові акти, надається послуга, визначається порядок, умови і розмір плати за її надання

Розмір плати за надання адміністративної послуги

Результат надання адміністративної послуги

1

2

3

4

5

1

Надання витягу з обліково-статистич-ної картки дитини

Закон України   "Про інформацію" (ст. 5)

Закон України "Про звернення громадян" (ст.1, 21)

Лист Міністерства освіти та науки України від 15.03.2010 №1/9-176

безоплатна

Витяг з обліково-статистичної картки дитини

2

Встановлення   опіки, піклування та   відповідність її/його інтересам   дитини

Закон України   "Про звернення громадян" (ст.1, 21)

Закон України   "Про інформацію" (ст. 5)

Закон України «Про органи і служби для дітей та спеціальні установи для дітей».

Закон України  «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Закону України «Про охорону дитинства» (ст. 1, 24, 25).

Сімейного Кодексу України          (ст. 243, 244, 247, 249).

Цивільного Кодексу України  (ст. 55, 59, 61, 63).

3

Надання висновку про можливість заявників бути усиновлювачами, взяття їх на облік, як кандидатів в усиновлювачі; продовження строку дії висновку про можливість бути усиновлювачами.

Закон України   "Про звернення громадян" (ст.1, 21)

Закон України   "Про інформацію" (ст. 5)

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 №905 "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей"

4

Надання висновку про доцільність усиновлення одним із подружжя дитини другого з подружжя

Сімейний кодекс України

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905 "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей"

5

Видача висновків про можливість створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу

Сімейний кодекс України,

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року № 565 “Про затвердження Положення про прийомну сім’ю”,

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року № 564 "Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу"

6

Тимчасове влаштування дитини до соціально-реабілітаційного центру, сім’ї громадян чи закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Постанова КМУ від 24.09.2008 року № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини"

безоплатна

Направлення служби у справах дітей, розпорядження голови РДА

7

Надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування

Закон України «Про органи і служби для дітей та спеціальні установи для дітей».

Закон України «Про охорону дитинства» (ст. 1, 24, 25).

Цивільний Кодекс України              (ст. 55, 56).

Постанова КМУ від 24.09.2008 року № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини.

8

Надання висновку про доцільність позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або відібрання дитини у матері, батька без позбавлення їх батьківських прав

безоплатна

Висновок служби у справах дітей, розпорядження голови РДА

9

Створення, поповнення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу

Сімейний кодекс України,

10

Надання дозволів на здійснення правочинів щодо рухомого і нерухомого житла та майна право користування або власності яким мають малолітні або неповнолітні діти

- Сімейний кодекс України.

- Цивільний кодекс України.

- Закон України   «Про основи соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей».

- Закон України "Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування".

- Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку надання органами опіки та піклування дозволів на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дітей».

- Порядок провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затверджений постановою КМУ від 24.09.2008 року № 866.

11

Встановлення опіки над житлом та майном дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування

12

Надання висновку про доцільність (недоцільність) повернення дитини до батьків, чи осіб, які їх замінюють, або до закладу, який вона самовільно залишила