Про пільги з урахуванням доходу

Про пільги з урахуванням доходу Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 (зі змінами).

Пільги надаються протягом дванадцяти місяців, якщо середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

З 1 січня 2018 року розмір податкової соціальної пільги складає 2470 грн.

При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6)  доходи від підприємницької діяльності;

7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

Право на пільги для окремих категорій громадян з урахуванням доходів визначає управління соціального захисту населення.

Сім’ям, в яких пільговики та члени їх сімей є непрацюючими  пенсіонерами, проводиться автоматизований розрахунок доходів сім’ї та визначається право на отримання пільг.

Сім’ї пільговиків, в яких пільговик або члени його сім’ї відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, заповнюють Декларацію про доходи сім’ї пільговика та подають довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Сім’ї, в яких середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує  величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, можуть звернутися за житловою субсидією.

У разі зменшення доходу сім’ї пільговик має право звернутися до управління соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.

За додатковими роз’ясненнями щодо користування пільгами звертатися за телефоном 71-817 або безпосередньо до управління соціального захисту населення Лубенської райдержадміністрації за адресою: м. Лубни, пл. академіка Олексія Бекетова, 19, кім. № 8.