Тиждень права на Лубенщині

Версія для друкуВерсія для друку

Всеукраїнський тиждень права на Лубенщині  У рамках проведення у 2017 році "Всеукраїнського тижня права" в Лубенському районі проведені такі тематичні заходи:

1. Відділом культури і туризму райдержадміністрації та працівниками бібліотеки Лубенської ЦБС:

«День захисту прав людини» – викладка літератури, ЦРБ ім. В.Малика;

«Правова планета дитинства» – інформ –дайджест, районна дитяча бібліотека ім. Донченка;

«Поважай права і закон» - правознавчий турнір,  Пісківська СБФ;

«Права і закони  у твоєму житті» - правовий ринг,  Пісківська СБФ;

«Сказати корупції «ні» - виставка-застереження, Снітинська СБФ;

«Корупція – глобальний виклик суспільству» - виставка-перегляд,

Вовчицька СБФ;

«Світ  без насильства» - правовий діалог,  Оріхівська СБФ;

«Запобігання  і протидія корупції» - правовий компас, Новаківська СБФ;

«Толерантність врятує світ» - година толерантності, Пісківська СБФ;

«Основа держави – закон і право» - правовий орієнтир, Тарандинцівська СБФ;

«Як захистити свої права»  -  виставка-перегляд, Мацківська СБФ;

«Права людини – всезагальна цінність людства» - бесіда біля книжкової виставки, Березотіцька СБФ.

Кінопокази XIV Мандрівного міжнародного фестивалю  документального кіно про права людини Docudays UA:

Лубенський фінансово-економічний коледж  «Між іншим»;

Засульська гімназія «Альфредо»;

Засульська гімназія  «До скорого»;

Войнихівське ПТУ №53 «Домашні ігри»;

Лубенська центральна районна бібліотека ім. В.Малика «Історія зимового саду»;

Лубенська центральна районна бібліотека ім. В.Малика «Боротьба Джамали».

2. Відділом освіти, сім’ї, молоді та спорту  райдержадміністрації у закладах загальної середньої освіти була проведена наступна робота:

У період з 11 по 15 грудня був проведений Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Тематичні виховні години «Права і обов’язки учня», «Відповідальність неповнолітніх за скоєні злочини», вікторини, правові брейн-ринги «Права та обов’язки громадян України», «Діти та їхні права», «Чи знаєш ти закон?», «Становлення правової системи в Україні», «Згубні звички нашого часу», «Майбутнє починається сьогодні», «Профілактика агресивної та жорстокої поведінки серед неповнолітніх», «Культура життєвого самовизначення», «Закон і ми», «Вплив нецензурних слів на людину», «Шкідливість куріння», «Суд над шкідливими звичками»,  рольові ігри «Мої права і обов’язки», «Я і ми», «В країні Феміди», «Судові справи», «Магістри юстиції».

Були організовані круглі столи «Свої права вивчай – в Європу вирушай»,    «Взаємозв’язок права і моралі. Як вони допомагають один одному.», «Діти, злочин і кара», «Реалізація прав людини в сучасному українському суспільстві»; диспути «Як ви розумієте і співвідносите поняття «свобода» та «відповідальність»?», «Що таке правомірна поведінка», «Шкідливі звички чи життя в своє задоволення?», бесіди «Ми – діти світу», «Права людини», «Основні проблеми прав дитини в сучасному світі», «Декларація прав дитини та Конвенція ООН про права дитини», літературно-правова година «Якщо ви ввічливі…», гра-конкурс «Запитання від Феміди», бесіда-подорож «Я і мої права», бесіда з елементами тренінгу «Як не стати жертвою злочину», «Прав без обов’язків не буває», «Правила в твоєму житті», «Захист прав дитини в Україні», «Права дитини», «Адміністративні обов’язки», «Я вивчаю закон, а чи знаю його», «Великі права маленької людини»; «Правила поведінки для вихованої дитинки», інформаційні години «Конвенція про права дитини», «Мої права», «Свідомість і право», «Права, свободи та обов’язки неповнолітніх в Україні», «Правила в суспільстві» тощо.

Учні переглянули відеофільми «Наркотична небезпека поряд», «Правда про куріння», «Правда про наркотики», соціальні реклами «Бумеранг добра» та фільмів про торгівлю людьми «Станція призначення — життя».

Були організовані виставки плакатів учнів 8-10 класів «Оберемо здорове майбутнє», «Зупинимо СНІД, оберемо життя», випуски тематичних листівок «Оберемо здорове майбутнє», «Зупинимо СНІД»; конкурс плакатів, колажів на правову тематику «Це – порушення права», «Ти і право», «Твої права».

У шкільних бібліотеках експонувалися виставки тематичної літератури «Вивчаємо закон», «Твої права – твої обов’язки», «Дружимо з правом – право дружить з нами», «Що потрібно знати про алкоголізм?».

Майже у кожному ЗНЗ створено змінний куточок правових знань, працює скринька довіри «По секрету», змінний матеріал з рубрики «З їх іменами пов’язане українське право», або ж газета «Юний правознавець», через яку можна взяти участь у вікторині, тощо.

Проведення заходів висвітлювалося на сайтах шкіл.

3. Лубенським місцевим центром безоплатної правової допомоги:

14.12.2017 - відкриття скайп пункту в сільській раді с.Духове;

14.12.2017 - Інформування про систему безоплатної правової допомоги та прийом громадян в дистанційному пункті консультування в приміщенні служби у справах дітей Лубенської райдержадміністрації;

15.12.2017 - Інформування про систему безоплатної правової допомоги та дистанційний пункт консультування у приміщенні райдержадміністрації з ГО “Центр допомоги учасникам АТО”.

В ході роботи громадської приймальні при юридичному секторі апарату райдержадміністрації здійснюється прийом громадян для надання безкоштовних правових консультацій. 

Наверх ↑