Уряд продовжив дію пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 40 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1154 і від 05.04.2017 № 224” продовжено термін реалізації пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та внутрішньо переміщених осіб до 31.12.2018 року.

Нагадаємо, що за пропозицією Міністерства соціальної політики у Львівській, Полтавській та Харківській областях з 1 грудня 2016 року реалізуєтся пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (далі - пілотний проект) у межах реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”.

Право на участь у пілотному проекті мають непрацюючі працездатні особи з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та внутрішньо переміщені особи.

З метою участі в Проекті зазначені особи звертаються до органів соціального захисту населення за місцем фактичного проживання з відповідною заявою.

Внесеними змінами передбачена можливість залучення учасників пілотного проекту до роботи шляхом сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця, надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності, участі в громадських роботах, а також до інших робіт тимчасового характеру. Крім того, учасники пілотного проекту отримали можливість одночасного залучення до кількох форм участі в пілотному проекті, зазначених ними у заяві на участь.

З метою забезпечення роботою учасників пілотного проекту, зокрема шляхом створення для них нових робочих місць, фінансова допомога може також надаватися суб'єктам господарювання, які працевлаштують не менш як двох вищезазначених осіб, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше ніж на два роки за направленням базових центрів зайнятості.

Важливо знати:

• дохід за шість місяців, отриманий у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

• сума наданої учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу не враховується при розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.