Випуск №39 від 20 серпня 2018 року

Версія для друкуВерсія для друку
Шановні колеги!

Ви отримали «Євроінтеграційний дайджест» від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграціїУрядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.

ЄС надав Україні 15,5 мільйонів євро на реформу державного управління

Європейський Союз ухвалив рішення надати наступний транш безповоротної фінансової допомоги в рамках програми "Підтримка комплексного реформування державного управління в Україні".  Україні виділено фінансову підтримку у розмірі 15,5 млн євро. Перша частина траншу є фіксованою та складає 5 млн євро. Друга частина залежить від успішності впровадження реформи, що вимірюється визначеними програмою індикаторами. Завдяки їхньому виконанню друга частина траншу складе 10,5 млн євро.



Україна зобов’язалася здійснити комплексну реформу державного управління. У 2016 році набув чинності новий закон “Про державну службу” та було схвалено Стратегію реформування державного управління України на 2016-2020 роки. Ці документи заклали основу для всеосяжного процесу реформування, покликаного підвищити ефективність та підзвітність  системи державного управління в Україні. З метою впровадження цієї ключової реформи ЄС схвалив спеціальну програму допомоги.

Україна вже виконала 75% поставлених індикаторів на 2017 рік, за що отримала високу оцінку європейських партнерів. Детальніше.



15.08.2018

                   

Український експорт до ЄС у першому півріччі 2018 року зріс на 19,2%

Український експорт до ЄС у першому півріччі 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 19,2% та склав $9,79 млрд. Європейський Союз залишається основним торговельним партнером України.



Частка ЄС складає 42,1% українського експорту, а також 41,5% від всього імпорту в Україну. Серед країн-членів ЄС основними торговельними партнерами стали Польща, Італія, Німеччина та Угорщина. Детальніше.

15.08.2018

Україна використала безмитні квоти ЄС на дев'ять позицій продукції АПК

Станом на середину липня 2018 року вітчизняні експортери повністю використали безмитні експортні квоти ЄС на пшеницю, кукурудзу, яблучний і виноградний соки, солод і клейковину, оброблені томати, мед, вершкове масло, а також три квартальні квоти на м’ясо птиці.

У січні-червні 2018 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився до $3,9 млрд. Найбільшими торговельними партнерами у цьому секторі для України в ЄС залишаються шість країн — Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Франція та Німеччина. Їхня сукупна частка складає близько 3/4 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Основні обсяги поставок до ЄС Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи. Детальніше.

15.08.2018

Україна – лідер з виробництва меду в Європі

Сьогодні Україна посідає п'яте місце у світі за обсягом виробництва меду і є лідером з його виробництва у Європі. Наша країна виробляє понад 100 тис. тонн на рік, тобто 6% світового меду. В Україні налічується близько 400 000 бджолярів, на яких припадає 4 млн вуликів.

Основними виробниками меду є вісім областей: Вінницька, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Житомирська, Миколаївська, Полтавська і Кіровоградська. Ці регіони забезпечують виробництво 70% українського меду. Наш мед постачається в 35 країн світу. Більшість його Україна експортує в США, Німеччину, Польщу і Францію. Лише в країни ЄС торік було поставлено понад 50 тис. тонн (з них понад 5 тис. тонн за безмитною квотою). Детальніше.

19.08.2018

Інфографіка: типи меду  за походженням та способом виробництва відповідно до європейських вимог





Стефанішина: Угода про асоціацію відкрила для українського бізнесу можливості, яких він не мав за всю історію незалежності



За відносно короткий проміжок часу Європейський Союз став ринком № 1 для українських виробників. Експорт товарів до країн ЄС протягом I кварталу 2018 року становив 5,07 млрд доларів, його питома вага складає 44,4% у загальному експорті товарів з України.

Важливо, що стрімко зростає і кількість, і спектр товарів, які ми експортуємо до Євросоюзу. За інформацією МЕРТ, лише за останні 4 місяці маємо 366 нових товарних підпозицій експорту до ЄС. Європейці купують дедалі більше українських товарів із доданою вартістю. Детальніше у  коментарі Генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної для UopenEU.

Місцева влада має надати Уряду пропозиції для затвердження Національного плану дій з управління відходами

Протягом найближчих тижнів Кабінет міністрів очікує від органів місцевого самоврядування та ОДА конкретні пропозиції, зауваження і рекомендації для того, щоб затвердити на засіданні Уряду Національний план дій з управління відходами до 2030 року. Про це на першому засіданні Координаційної ради з реалізації Стратегії управління відходами в Україні до 2030 року заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Він  підкреслив, що вже підписані міжмуніципальні декларації між ОТГ, згідно яких вони фактично починають управляти відходами та на визначених полігонах збирати їх для подальшої переробки та утилізації. Деталі.



16.08.2018

Експорт українського культурного продукту

Імена українських митців дедалі частіше лунають у європейському культурному просторі. Сприяє цьому спрощення перетину кордону – безвізовий режим, низка міжнародних угод та компоненти Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Андрій Любка наразі один із найвідоміших закарпатських письменників, стипендіат та лауреат багатьох літературних премій та програм. Загалом, твори Андрія перекладено на 15 мов і активно розповсюджуються у 4-х країнах ЄС. Детальніше в сюжеті УжІнформ.



12.08.2018

 

В Україні починають реалізовуватися шість  проектів-переможців конкурсу програми ЄС ЕРАЗМУС+

Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) оголосило результати конкурсу 2018 р. за напрямом Розвиток потенціалу вищої освіти Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+. Загалом було відібрано 147 проектів, в тому числі 6 проектів за участі України, які почнуться з жовтня 2018 р. або січня 2019 р.

Проекти будуть реалізовувати 37 закладів вищої освіти та інших українських організацій. Вони зосереджені на модернізації освітніх програм у сферах інженерії для транспортних послуг, магістерських програм для майбутніх суддів, прокурорів, слідчих, інноваційної реабілітаційної освіти, журналістики,  медіації та розвитку компетентностей у сфері цифрових технологій. Детальніше.



20.08.2018

 

Холодний експорт: чи здатне українське морозиво стати популярним у ЄС

Чи здатна Україна експортувати морозиво до ЄС? Хто насправді робить морозиво не з молока, а з порошку? Пошук покупців за кордоном став завданням номер один для багатьох українських підприємств. Така можливість з'явилася після набрання чинності Угодою про асоціацію з ЄС. До того в Євросоюзі українське морозиво обкладали комбінованим митом, через що кожна пачка дорожчала на 10-15%. Вільна торгівля з ЄС обнулила ці мита – а отже, холодні ласощі з України стали більш конкурентними. Та як закріпитися на висококонкурентному ринку ЄС? Детальніше про це у статті “Європейської правди”, підготовленій  в рамках інформаційної кампанії “Євроінтеграція: сила можливостей”.

Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» здійснюється Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки ЄС та проекту Association4U.

 

Матеріали конкурсу серед регіональних ЗМІ оцінюватиме журі з відомих медійників та експертів

https://lh5.googleusercontent.com/fIobNcXXXCSM4HlbZAZ6KpREwaRffGibYxAaPv-wUIUKgEHA26QB0Bb7MpGj_f33niLiFnSx-2wjWB9Y_nmdUOdhv5F15-kPnGmDogGyyVf0zpvYhPokGWVKAgZ7oXzOKa9QndfM

Конкурс журналістських публікацій на євроінтеграційну тематику отримав журі, до складу якого увійшли знані медійники та авторитетні експерти в питаннях євроінтеграції:

  • Любов Акуленко, виконавча директорка Українського центру європейської політики,
  • Зураб Аласанія, голова правління ПАТ «НСТУ»;
  • Альона Гетьманчук, директорка Центру  «Нова Європа»;
  • Валерій Калниш, головний редактор радіо «НВ» ;
  • Володимир Кравченко, оглядач відділу міжнародної політики газети  «Дзеркало тижня»;
  • Олександр Мартиненко, генеральний директор ІА «Інтерфакс-Україна»;
  • Юрій Опока, викладач Школи журналістки Українського католицького університету;
  • Сергій Сидоренко, редактор сайту «Європейська правда»;
  • Оксана Соколова, редакторка та ведуча програми «Факти тижня» на ICTV.

Нагадаємо, прийом матеріалів триває до 30 вересня. До конкурсу запрошуються журналісти з регіональних медіа, фрілансери та студенти факультетів журналістики. Конкурс організований проектом ЄС Association4U під патронатом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Детальніше

 

Україна запровадить європейські стандарти захисту прав інтелектуальної власності вітчизняних виробників за кордоном

Микола Гнатюк, експерт Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, проекту Association4U та кафедри Жан Моне.

Джерело – Євроінтеграційний портал.

 

Форум “How to Export / Як стати експортером”

28 серпня в Американському домі зберуться успішніші українські проекти, які змогли перетворити власне хобі в прибутковий бізнес, які з маленького стартапу перетворились на перспективних експортерів і довели, що бізнес Made in Ukraine — це можливо і це — круто. Серед спікерів: Геннадій Шестак (UGEARS), Сергій Денисенко (DelFast), Валерій Яковенко (DroneUA), Олександр Нестеренко (ARTKB), Олег Маленков (Concepter). Учасники поділяться досвідом про те, як втілити пілотний проект у життя і створити прибутковий бізнес. Детальніше.

 

Навчання для експортерів «Експортна революція»

Офіс з просування експорту оголошує набір на освітній курс «Експортна Революція» для українських підприємців, який розроблений Інститутом маркетингу Естонії у співпраці з Офісом з просування експорту за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Це буде вже другий набір даної освітньої програми. За підсумками першого року діяльності курсу, 757 підприємців стали його випускниками, при цьому 90% компаній активізували експорт підприємства завдяки навчанню.

Програма починається в  жовтні 2018 року і триватиме 9 місяців. Вона складається з двох курсів: START та PRO. START – програма для українських підприємців, що бажають почати експортувати. PRO - для фахівців в експорті, які бажають систематизувати і поглибити свої знання та професійні навички. Заявки приймаються до 30 вересня.

Детальна інформація та реєстрація за посиланням:  https://epo.org.ua/education/

 

Наверх ↑