З березня 2019 року запроваджується механізм надання житлових субсидій у готівковій формі

З березня 2019 року запроваджується механізм надання житлових субсидій

у готівковій формі

6 лютого 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Змінами передбачено з березня поточного року виплату житлових субсидій у готівковій формі всім сім'ям, які звернулися за призначенням субсидії до 31 грудня 2018 року, а також тим, які звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року у випадках, передбачених законодавством.

Тобто, такі сім'ї отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно у квітні отримають кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за житлово-комунальні послуги, спожиті у квітні.

Субсидія у готівковій формі (яка призначена на домогосподарство) виплачується уповноваженому представнику, на якого призначено субсидію (тобто особі, чиє прізвище, ім'я, по батькові зазначено у повідомленні про призначення субсидії).

Механізм виплати субсидії готівкою залежить від категорії одержувача субсидії: пенсіонер чи особа, яка не одержує пенсії (не пенсіонер).

Одержувачам субсидії, які отримують пенсію, субсидію у грошовій формі буде виплачено Пенсійним фондом України одночасно з виплатою пенсії, у спосіб, у який виплачується пенсія, тобто шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в банках або через поштові відділення, де особа одержує пенсію.

Іншим одержувачам (не пенсіонерам) виплата субсидій готівкою буде проведена через АТ «Ощадбанк» грошовими переказами. При цьому особам, які мають відкриті поточні рахунки в АТ «Ощадбанк», кошти субсидії будуть зараховані на їх рахунки. Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення АТ «Ощадбанк» з паспортом та ідентифікаційним номером.

Одночасно продовжує діяти запроваджений з січня 2019 року механізм монетизації субсидій, участь в якому беруть сім'ї, яким призначено субсидію з січня поточного року. Таким сім'ям субсидія надходитиме на їх персональний обліковий запис в АТ "Ощадбанк". Банк розраховуватиметься за одержувача субсидії з надавачами комунальних послуг та надсилатиме йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги. Вже за результатами закінчення цього опалювального сезону сім'ї отримають зекономлені суми субсидій в грошовій формі, шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки, відкриті в АТ "Ощадбанк", про що банк надішле одержувачу субсидії смс-повідомлення.

Одержувачі субсидій, яким житлова субсидія надається у грошовій формі (у тому числі готівковій), зобов'язані щомісяця сплачувати повну вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої надавачам послуг або виплаченої їм готівкою.

Оплата спожитих житлово-комунальних послуг проводиться до 20 числа місяця, наступного за місяцем в якому отримані послуги (але не пізніше ніж до закінчення місяця).

ДолученняРозмір
pamyatka_subsidii_u_groshoviy_formi_.doc481 КБ