Це по кожному з них плаче берізка: традиційно висаджували берізки на «алеї пам’яті»

Версія для друкуВерсія для друку

Це по кожному з них плаче берізка: традиційно висаджували берізки на «алеї пам’яті»  Чорнобильці разом з керівництвом району та студентською молоддю у пам’ять про померлих ліквідаторів висадили берізки. Акція є традиційною та щорічно проводиться навесні. У вже 22-й висадці берізок, яка цьогоріч проходила 20 квітня, брали участь заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, керівник апарату райдержадміністрації Олена Пірова, начальник відділу з питань оборонно-мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації, голова правління районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Микола Чудак, голова районної організації ветеранів, заступник голови районної чорнобильської організації, Почесний громадянин Лубенщини Василь Силка, голови первинних чорнобильських організацій разом із побратимами, студенти та викладачі Лубенського лісотехнічного коледжу.

До 10 річниці аварії на ЧАЕС на Зажур-горі у селі Мгар була закладена алея пам’яті чорнобильців Лубенщини. Тоді висаджено 15 іменних берізок, а перша з них – у пам’ять про єдиного Героя України-чорнобильця, нашого земляка Олександра Лелеченка. Алея закладена з ініціативи правління громадської організації – Валерія Козюри, Василя Куксаня, Василя Силки та Миколи Чудака, а місце, де вже на той час було споруджено перший в Україні пам’ятник жертвам Голодоморів, порадив тодішній головний архітектор району Іван Пономаренко.

На сьогодні за межу вічності відійшло близько тисячі ліквідаторів, алея пам’яті «чорнобильців» Лубенщини налічує вже більше тисячу дерев і півкілометра у довжину, нагадуючи про безсмертний і благородний подвиг чорнобильців в ім’я майбутнього.

Як і щороку напередодні річниці аварії на ЧАЕС, 20 квітня державні службовці прибирають територію меморіалу «Голодомор» та «алею пам’яті», а чорнобильці злагоджено й організовано, разом із студентською молоддю, за участю керівництва району висаджують деревця у пам’ять про померлих побратимів.

Ця алея і щорічна акція є подякою і шаною всім небайдужим і мужнім героям-рятівникам, пам’ять про їх подвиг, засторога і нагадування прийдешнім поколінням. Влада повинна підтримувати ініціативи громадських організацій і керівництво району докладає необхідних зусиль, аби чорнобильці були охоплені належною увагою не лише у пам’ятні дні, а постійно.

На Лубенщині, як і щороку, планується низка заходів, серед яких легкоатлетичний пробіг пам’яті, скорботні заходи 26 квітня, турнір з міні-футболу пам’яті Лелеченка, меморіальні заходи у населених пунктах району тощо. Ліквідатори повинні знати, що їх шанують і пам’ятають про їх неоціненний подвиг перед прийдешніми поколіннями

Посадковий матеріал для алеї пам’яті щороку надає ДП «Лубенський лісгосп» (директор, депутат районної ради Володимир Тихович), а допомагають у цій справі студенти Лубенського лісотехнічного коледжу (директор Роман Сендзюк) та працівники ДРПЧ -18 (начальник Володимир Башлій), які здійснюють полив посаджених деревець.

Частина берізок підсаджена на місці тих, які не прижилися, частина – у пам’ять про тих ліквідаторів, які пішли із життя у минулому році. Для майбутніх лісівників подія має неабияке значення, адже це не лише можливість використати набуті знання, але й урок патріотичного виховання. Чорнобильці запевняють, що алею підтримуватимуть і надалі. Це для них святий обов’язок, адже «поки підніматимуться берізки – житиме пам’ять про померлих ліквідаторів».

 

Наверх ↑