«ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН МАЄ СЛАВНІ ТРАДИЦІЇ ТА НЕАБИЯКИЙ НАУКОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ», - ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОЛЕКСАНДР ЦИГАНЕНКО 29 липня голова райдержадміністрації Олександр Циганенко та керівник апарату райдержадміністрації Олена Пірова здійснили робочу поїздку в Дослідну станцію лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України https://www.facebook.com/profile.php?id=100046381872381.

Разом із директором наукової установи, депутатом районної ради, кандидатом сільськогосподарських наук Олексієм Устименком та заступником директора з наукової роботи, депутатом міської ради Людмилою Глущенко оглянули гордість станції – ботанічний розсадник, де на площі 1,5 гектари зібрано понад 1 тисячу зразків лікарських рослин, малий спеціалізований гербарій, де зберігаються зразки лікарських рослин із початку минулого століття, ділянку із сортовими ресурсами, ботанічний сад, поля із лікарськими рослинами.

Основним напрямком діяльності установи є вирощування лікарських трав та ефіроолійних культур, зокрема алтеї, ехінацеї, валеріани, меліси, м’яти, нагідок, створення нових сортів лікарських рослин, створення технології вирощування рослин тощо.  Щороку збільшується кількість площ, охоплених крапельним зрошуванням, що, зважаючи на тривалу посушливу погоду, є справжнім порятунком для лікарських рослин. Олексій Устименко демонструє керівникам району ділянки, де застосовується крапельне зрошування та розповідає про його переваги, а також про перспективи розвитку підприємства. Людмила Глущенко детально зупинилася на науковому потенціалі закладу, розповіла про унікальні властивості багатьох знаних лікарських культур.

За словами Олексія Устименка, лікарські рослини непрості у догляді, адже хімія під час вирощування не використовується, застосовується у більшості випадків «ручний» збір трав тощо. Поряд з тим, науковці вивчають нові напрямки діяльності, продовжують серйозну селекційну роботу, впроваджують сучасні технології, при цьому збільшують свій науковий потенціал.