Два населених пункти Лубенського району потрапили до санітарної зони через виявлені випадки коронавірусної інфекції 29 вересня під головуванням виконувача обов’язки голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

З питання порядку денного щодо ситуації, що склалася в Лубенському районі з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, інформували завідувач Лубенського міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор Горбенко та  начальник відділу освіти райдержадміністрації Юлія Білокінь. На сьогодні позитивний результат на COVID-19 встановлено у двох осіб району, мешканців  с. Вовчик та с. Пишне.

Відповідно комісією прийняті рішення щодо встановлення санітарних зон в межах с.Пишне Засульської сільської ради та с. Вовчик Вовчицької сільської ради Лубенського району.

Для всього населення Лубенського району запроваджено наступні обмеження:

заборонено перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

заборонено перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні;

заборонено самовільно залишати місця самоізоляції;

заборонено проведення концертів, дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) із організацією дозвілля;

зобов’язано неухильно дотримуватися фізичної дистанції не менше 1,5 метрів у громадських місцях.