Шукали компроміс у напрямку попередньої сплати за електроенергію

Шукали компроміс у напрямку попередньої сплати за електроенергію 8 червня під головуванням виконувача обов’язків голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка, за участю заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нестеренка, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації відбулася нарада з головами та землевпорядниками виконавчих комітетів сільських рад. На порядок денний засідання було винесено два вкрай актуальних питання, які потребують роз’яснень.

Йдеться про виконання рішень органів місцевого самоврядування по встановленню плати за землю та про проведення платежів на умовах попередньої оплати за електричну енергію бюджетними установами. По першому з них необхідні роз’яснення надали спеціалісти Лубенської ОДПІ Володимир Кочерга та Олена Гузенко. Відносно другого інформували заступник начальника зі збуту електроенергії Лубенської філії ПАТ «Полтаваобленерго» Валерій Хало та начальник управління Державної казначейської служби Лубенського району Іван Жовнір. Проблема виникає у неврегульованості дій між казначейською службою та підприємством із постачання електроенергії , що має негативні наслідки передовсім для бюджетних установ. Зокрема, підприємства та організації отримують рахунки для внесення авансових платежів за електоренергію, однак держказначейство не має правових підстав фінансувати платіжки. Тому, для попередження виникнення конфліктної ситуації  присутні на нараді намагалися знайти вихід із цієї ситуації. За пропозицією сільського голови Ісковецької сільської ради Миколи Романюти, яку підтримали учасники засідання, буде підготовлено листи від Асоціації сільських голів Лубенського району до вищих державних інстанцій щодо врегулювання ситуації у правовому полі.