Тетяна Качаненко: «Потрібно працювати над легалізацією робочих місць і наповненням бюджету» На розширене засідання колегії райдержадміністрації, яке пройшло під головуванням голови райдержадміністрації Тетяни Качаненко, було винесено три питання – про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання зведеного бюджету району за І півріччя 2018 року, про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, про затвердження складу осіб для занесення на районну Дошку пошани у 2018 році.

Доповідачі з першого питання – заступник начальника управління, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, транспорту та залучення інвестицій управління агропромислового та економічного розвитку, торгівлі, транспорту та залучення інвестицій райдержадміністрації Любов Логвин та начальник фінансового управління райдержадміністрації Євгеній Сірченко детально проаналізували стан економічного розвитку, виконання бюджету, стан проходження жнив, залучення інвестицій тощо.

Спільні зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій протягом І півріччя 2018 року спрямовувались на реалізацію основних заходів Програми економічного та соціального розвитку Лубенського району на 2018 рік, основним завданням якої є забезпечення сталого зростання економіки району та добробуту громадян.

Лубенщина продовжує тримати курс на розвиток агропромислового сектору. За оперативними даними агроформуваннями  району станом на 27.07.2018 року зібрано ранніх зернових та зернобобових  культур  на площі – 6134 га, намолочено – 30240 т, урожайність – 47,3 ц/га.

Планові показники місцевих бюджетів за І півріччя 2018 року без урахування міжбюджетних трансфертів виконано на 109,7 %, перевиконання склало 2067,7 тис. грн. По загальному фонду без урахування трансфертів надійшло 22818,7 тис. грн., що на 1715,1 тис. грн. або на 8,1 % більше затверджених показників на І півріччя 2018 року та на 21,1% або 3968,8 тис. грн. більше ніж за відповідний період 2017 року. Ріст доходів відбувся за рахунок збільшення   надходжень від податку на доходи фізичних осіб на 1952,3 тис. грн. (24,5%), податку на нерухоме майно в частині плати за землю на 1525,1 тис. грн. (25,5%), рентної плати за користування надрами на 32,3 тис. грн. або в 1,8 рази, єдиному податку на 446,3 тис. грн. або на 9,8%. Зменшилися неподаткові надходження – на 65,2 тис. грн. або на 44,5%.

Протягом І кварталу 2018 року  в економіку Лубенського району за статистичними даними залучено 20,1 млн. грн. капітальних інвестицій. На 1 жителя  району припадає 638,5 грн. інвестицій. Вже з початку поточного року в аграрному секторі району придбано високоефективну сільськогосподарську техніку в кількості 25 одиниць на загальну суму 24 млн. 620 тис. грн.

Тримається на рівні динаміка показників соціального розвитку. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника у І кварталі 2018 року зросла на 16,9% та склала 6980 грн., що  становить 94,8 % до середнього рівня по області (7362 грн.) та відповідає восьмому результату серед всіх районів області.

Тетяна Качаненко детально проаналізувала фінансову ситуацію у галузях освіти, культури та медицини, зупинилася на проблемних питаннях. За словами очільниці району, слід зосередити особливу увагу на питаннях наповнення бюджету, легалізації робочих місць, своєчасної сплати пенсійного податку.

Члени колегії заслухали інформацію Ірини Харченко, директора Лубенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо соціальної роботи із сім’ями, оздоровлення учасників АТО та членів їх сімей, затвердили склад осіб для занесення на районну Дошку пошани у 2018 році.