В ІСКІВЦЯХ ПРОЙШЛО ТРАДИЦІЙНЕ СВЯТО «В СІМ’Ї ВОЛЬНІЙ, НОВІЙ…»

В ІСКІВЦЯХ ПРОЙШЛО ТРАДИЦІЙНЕ СВЯТО «В СІМ’Ї ВОЛЬНІЙ, НОВІЙ…» Ісківська земля, оспівана у віках Великим Кобзарем, традиційно в останню неділю травня гостинно зустрічала палких шанувальників Тарасового слова, аматорів сцени посульського краю, творчу еліту Лубенщини.

«В сім’ї вольній, новій» - таку назву має літературно-мистецьке свято, яке більше 30 років демонструє велику повагу і незмінну любов лубенців до світоча національної української літератури, Генія і Пророка Тараса Шевченка.

Поезії Кобзаря зворушливо читали Наталія Карпенко і Аліна Соломаха; пісню «Бандуристе, орле сизий» на вірші Тараса Шевченка натхненно виконав Анатолій Куценко; бентежили присутніх на святі поетичні рядки голови товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Олександра Печори; захоплювали ісківчан та гостей свята прекрасні роботи лауреата літературно-мистецької премії ім. Василя Симоненка Варвари Шумейко; з творами Шевченка та книгами про нього можна було ознайомитись у літературній світлиці. А фотозона, яку оформила Тетяна Селюк – керівник народної аматорської лялькової студії «Гостинець» - давала можливість усім бажаючим зробити фотографію на пам’ять про гостину на благодатній ісківській землі біля невмирущої Тарасової криниці.

Чудовий концерт, до участі в якому долучились аматори сцени районного будинку культури, Калайдинцівського, Ісківського закладів культури, порадував майстерним виконанням пісенних творів, хореографічних композицій. У яскравому вінку талантів ріднокраю сплелись самобутні виступи колективів «Вербиченька» (Калайдинці), «Дивограй», «Горлиця», «Корали» (Ісківці), «Любисток», «Водограй» (РБК); талановитих солістів Алли Самозвон, Юрія Задорожнього, Олени Мацак, Насті Білик, Катерини Мисник, Віри Тараненко, Олексія Білик; іскрометний гумор прочитала Валентина Черняк.

Цікаві дитячі атракціони, смачна козацька каша, вареники – все сприяло гарному святковому настрою. Відпочивали разом із земляками, звернулися до них зі словами вітань, з проханням  не дати замулитися Шевченковому джерелу, зберігати і примножувати духовні традиції краю, любити рідну Україну і ненавидіти її ворогів так, як це зробив Великий Кобзар, голова районної ради Григорій Угляниця, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, депутат обласної ради Владислав Мостовенко.

В дні радості, печалі і тривоги

Йому віддаймо шану і уклін

За мудрістю звертаймося до нього

І переможем: з нами Бог і Він.