«Висока «культура поля» вирізняє лубенських господарників», - голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко У Лубенському районі стартували жнива. З метою ознайомлення із ходом проведення збору ранніх культур головою райдержадміністрації Тетяною Качаненко заплановано ряд робочих поїздок в агроформування району.

Провідна установа у галузі лікарського рослинництва - Дослідна станція лікарських рослин – жнивує вже тривалий час. Традиційно збір трав тут розпочали з ромашки лікарської, яку сіють ще по морозу, тому й косять її найраніше.  З керівництвом та науковими працівниками підприємства голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, начальник управління агропромислового та економічного розвитку, торгівлі, транспорту та залучення інвестицій райдержадміністрації Геннадій Настенко зустрілися 3 липня.  Основним напрямком діяльності установи є вирощування лікарських трав та ефіроолійних культур, зокрема алтеї, ехінацеї, валеріани, меліси, м’яти, нагідок. Щороку збільшується кількість площ, охоплених крапельним зрошуванням, що, зважаючи на тривалу посушливу погоду, є справжнім порятунком для лікарських рослин. Директор наукової установи, депутат районної ради, кандидат сільськогосподарських наук Олексій Устименко демонструє керівникам району ділянки, де застосовується крапельне зрошування та розповідає про його переваги, а також про перспективи розвитку підприємства.

Керівники району не оминули увагою гордість станції – ботанічний розсадник, де на площі 1,5 гектари зібрано понад 1 тисячу зразків лікарських рослин, малий спеціалізований гербарій, де зберігаються зразки лікарських рослин із початку минулого століття, ділянку із сортовими ресурсами та органічну свиноферму.

За словами Олексія Устименка, лікарські рослини непрості у догляді, адже хімія під час вирощування не використовується, застосовується у більшості випадків «ручний» збір трав тощо. Поряд з тим, науковці вивчають нові напрямки діяльності, продовжують серйозну селекційну роботу, впроваджують сучасні технології, при цьому збільшують свій науковий потенціал.

20 липня станція готується провести День поля, який буде приурочений 100-річчю селекційної роботи наукової установи.

«Приємно виходити у поле і спостерігати за тим, як достигає збіжжя», - ділиться думками голова СФГ «Сатурн», аграрій із 35-рячним досвідом Олексій Лобатенко. Нині в агроформуванні триває збір озимого ячменю, який почали молотити ще 2 липня. Одночасно з цим проводиться підготовка грунту під новий урожай. За словами Олексія Миколайовича, ми знаходимося у зоні ризикованого землеробства. Тому підприємство чітко витримує сівозміну, тут постійно вирощують дев’ять культур. Олексій Лобатенко демонструє доглянуті поля й виплекані культури, які, маємо надію, принесуть дорідні врожаї. Водночас голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, відзначає високу «культуру полів», говорить про дбайливе й небайдуже ставлення до рідної землі місцевих господарів.