ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ СІЛЬСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «СЯЙВО»

Версія для друкуВерсія для друку

                                                                  -10-

Додаток №1                                                                                                                                 до колективного договору

 Затверджую                                                        Погоджую

 Директор СКП «СЯЙВО»                       Уповноважений трудового колективу                  

_______________ Томчук А.М.                     ______________ Катрич І.М.             

 

                                                                      

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ                                                                           СІЛЬСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «СЯЙВО»

РОЗДІЛ 1.

Загальні положення та визначення

1.1. Метою цього Положення є забезпечення мотивації персоналу на ефективну працю, спрямовану на задоволення потреб працівників і досягнення цілей СКП «Сяйво» (далі – Підприємство) в умовах існуючої економічної ситуації в Україні.

1.2. Основними законодавчими документами формування «Положення про оплату праці» є:

– Кодекс законів про працю України;

– Закон України «Про оплату праці»;

– Закон України «Про охорону праці»;

– Податковий кодекс України;

       – Постанова Кабінету Міністів України від 19 травня 1999 р. № 859 «Про умови  і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств»

– Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Державного комітету статистики України № 5 від 13.01.2004 р. зі змінами та доповненнями.

                                                               -11-

1.3. Цим Положенням визначаються структура заробітної плати, склад і джерела витрат на оплату праці.

Визначення:

1.4. Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку за трудовим договором роботодавець або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу.

1.5. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати – до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами та положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства України або, які провадяться понад установлені норми.

 РОЗДІЛ 2.

Порядок оплати праці працівників Підприємства

2.1. Оплата праці здійснюється у вигляді нарахування й виплати працівникам заробітної плати та інших додаткових виплат, передбачених чинним законодавством України і цим Положенням.

2.2. Розмір заробітної плати працівника Підприємства  залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та результатів діяльності підприємства  за звітний період (місяць) (ч.2 ст.94 КЗпП України).

2.3. Заробітна плата встановлюється з такого розрахунку, що вона не може бути нижче за встановлений державою мінімальний розмір (ч.1 ст.95 КЗпП України) при виконаній працівником місячній, погодинній нормі праці (виконаному обсязі робіт).

2.4. В разі підвищення законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати Адміністрація підприємства повинна відновити міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

2.5. Заробітна плата працівників Підприємства складається з посадового окладу й інших заохочувальних та компенсаційних виплат, а саме:

2.5.1. Посадовий оклад встановлюється працівникам Підприємства відповідно до затвердженого штатного розкладу, що діє у звітному періоді, який розробляється на підставі схеми розрахункових коефіцієнтів окладів.

                                                                -12-

 2.5.2.Оплата праці водіїв, трактористів проводиться в залежності від категорії, професій по затверджених годинних тарифних ставках, що діють у звітному періоді.Віднесення виконаних робіт до певних тарифних розрядів проводиться згідно з тарифно-кваліфікаційним довідником.

2.6. Працівники Підприємства, що працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ч.1 ст.1021 КЗпП України).

2.7. Працівникам Підприємства, які виконують поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) чи обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (ч.1 ст.105 КЗпП України).

2.8. Заробітна плата виплачується працівникам Підприємства регулярно в робочі дні у встановлені строки, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів (ч.1 ст.115 КЗпП України).

2.9. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні (ч.2 ст.115 КЗпП України).

2.10. Заробітна плата працівникам Підприємства за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ч.3 ст.115 КЗпП України).

2.11. Підставою для нарахування бухгалтерією заробітної плати працівникам за підсумками роботи за місяць є:

1) штатний розклад Підприємства;

2)годинні тарифні ставки окремих робітників, водіїв та трактористів;

3) табель обліку робочого часу;

4) акт виконаних робіт по трудовій угоді;

5) наказ про нарахування інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

 

 

                                                                       -13-

РОЗДІЛ 3.

Відповідальність

3.1. Директор Підприємства несе відповідальність за:

– забезпечення нарахування та виплати заробітної плати відповідно до чинного законодавства України та цього Положення;

– своєчасне затвердження та підписання документів, що є підставою для нарахування заробітної плати (штатний розклад, накази).

3.2.Головний бухгалтер Підприємства несе відповідальність за:

- забезпечення правильного нарахування  заробітної плати;                                               -забезпечення своєчасного надання працівнику інформації щодо його заробітної плати.
     

 

Наверх ↑