ПОСЛУГАМИ ЛУБЕНСЬКОЇ МІСЬКРАЙОННОЇ ФІЛІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ПРОТЯГОМ 1 КВАРТАЛУ ПОТОЧНОГО РОКУ СКОРИСТАЛИСЯ МАЙЖЕ 1,8 ТИСЯЧ БЕЗРОБІТНИХ

ПОСЛУГАМИ Лубенської міськрайонної філії Полтавської ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ПРОТЯГОМ 1 кварталУ  ПОТОЧНОГО РОКУ СКОРИСТАЛИСЯ МАЙЖЕ 1,8 ТИСЯЧ БЕЗРОБІТНИХ

Протягом січня - червня 2019 року послугами Лубенської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості скористалися 1791 безробітних осіб (з них 643 особи – мешканці сільської місцевості), що на 228 особи, або 11,3 % менше, ніж за січень - червень минулого року.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з Лубенською міськрайонною філією Полтавського обласного центру зайнятості, зросла порівняно з відповідним  періодом  2018-го на 1,02% і становила 556 роботодавців. Кількість вакансій у базі даних Лубенської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості дещо збільшилася в порівнянні з минулорічним показником – на 1,0% і становить 2668 одиниць.

Роботу отримали 1672 чоловік

За сприянням Лубенської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості  одержали роботу  1672 особи (з них - 563  мешканці сільської місцевості) . Зокрема 1149 осіб (або близько 68,7%) працевлаштовані оперативно, до набуття статусу безробітного.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 38 безробітних (за перші шість місяців минулого року – 15), із них 14 осіб недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, та 24 особи працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

267  охочих заробили на громадських роботах

Фахівці Лубенської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості  забезпечили тимчасову зайнятість 267  громадян . 15 осіб учнівської молоді міста  також прийняли участь у громадських роботах. Найпоширенішими видами громадських робіт були: інформування населення про субсидії, екологічний захист природного середовища ( в тому числі і ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ) , благоустрій  кладовищ ,тощо.

197 безробітних проходили професійне навчання

Для того, щоб професійно-кваліфікаційний рівень шукачів роботи відповідав вимогам роботодавців, протягом січня - квітня 2019 року за направленням Лубенської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості 197  безробітних проходили професійне навчання (з них 76 осіб жителі Лубенського району) . Зокрема, 85 безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

787 мешканців Лубен та Лубенського району одержують допомогу по безробіттю

Станом на 1 липня 2019 року на обліку в Лубенській міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості перебувало 895 безробітних, із них 34,0%, або 304 особи  проживають в сільській місцевості) , 787 безробітних отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представники найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг, а також державні службовці, керівники, менеджери.

Вакансій у базі даних побільшало

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Лубенської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості станом на 1 липня поточного року становила 125 одиниць та 92 пропозиції роботи, отриманої з інших джерел.

Найбільшим попитом на ринку праці користуються робітники з обслуговування й експлуатації машин і устаткування, кваліфіковані робітники з інструментом.