Протидія домашньому насильству

Версія для друкуВерсія для друку

Протидія домашньому насильству

 

7 грудня 2017 року прийнятий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». На його виконання в Лубенському районі запроваджений комплексний підхід до вирішення проблеми насильства, який передбачає захист прав та інтересів постраждалих осіб, надання їм необхідної допомоги та підтримки.

Серед громадськості, установ, управлінь та відділів райдержадміністрації а у закладах загальної середньої освіти - серед батьків та учнів ведеться інформаційно-просвітницька робота: поширені буклети, інформативні матеріали «Вільні від страху. Вільні від домашнього насильства», «Як протидіяти домашньому насильству?», «Кожен постраждалий має право на допомогу».

Практичними психологами у школах району організоване проведення тематичних виховних години «Відповідальність неповнолітніх за скоєні злочини», «Діти та їхні права», круглі столи «Реалізація прав людини в сучасному суспільстві», «Шкідливі звички чи життя в своє задоволення?», бесіди з елементами тренінгу «Адміністративні обов’язки», «Правила в суспільстві». Школярі переглянули відеофільми, соціальні реклами «Мовчати не треба!»; стали учасниками конкурсів та виставок плакатів, колажів на правову тематику. До уваги учнів та їх батьків організовані виставки шкільних бібліотек «Вивчаємо закон», «Дружимо з правом - право дружить з нами», «Дитино, знай свої права і обов’язки», «Попередження насильства в сім’ї», «Захистимо кожну дитину», «Ми – різні, але ми – рівні», «Дитинство без насильства».

            У шкільних бібліотеках діють  виставки друкованих видань за тематикою акції: «Права людини», «Дитина має право», «Світ без насильства», «Насильству немає місця в нашому житті», «Стоп булінг: ні – насильству в учнівському середовищі».

          Відповідно планів роботи класних керівників та шкільних психологів організоване проведення інформаційних годин, бесід, круглих столів, ділових ігор за темами: «За гендерну рівність», «Про протидію гендерному насильству», «Що таке гендер?»,  «Про рівні права чоловіків і жінок».

Розпорядженням голови Лубенської райдержадміністрації від 16.10.2018 № 330 призначено Нестеренка Ігоря Івановича – заступника голови  райдержадміністрації координатором з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Уповноваженим структурним підрозділом з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координацію заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам визначено відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Розпорядженням голови Лубенської райдержадміністрації від 20.03.2019 № 45 оновлений склад районної ради з гендерних питань та проблем сім’ї.

Головою ради є Нестеренко Ігор Іванович, заступник голови районної державної адміністрації.

Секретар, відповідальна особа за протидію домашньому насильству - Дзина Ніна Іванівна, головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

 

Члени районної ради:

Білокінь

Юлія Михайлівна                    -       начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

Ісаєнко

Наталія Василівна                    -      начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Пазенко

Людмила Василівна                 -      начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації

Сорокотяга

Катерина Михайлівна              -      інспектор         ювенальної              превенції

                                                         сектору    превенції   Лубенського ВП ГУНП

в Полтавській області

Стромко

Наталія Михайлівна                 -      начальник служби в справах дітей райдержадміністрації

Харченко

Ірина Василівна                        -      директор Лубенського районного      центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Ширстова

Лілія Миколаївна                      -     начальник відділу право просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Лубенського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги      .

Забезпечена робота «гарячих ліній», за телефонами яких потерпілі можуть звернутися до відповідних районних служб за допомогою:

(+3805361) 73-615, (+3805361) 77-590 – відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Лубенської райдержадміністрації;

(+3805361) 74-803 – Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

(+3805361) 74-869 – служба в справах дітей Лубенської райдержадміністрації.

 

 

Наверх ↑