Протидія домашньому насильству

Версія для друкуВерсія для друку

   Розпорядженням голови Лубенської райдержадміністрації від 07.06.2023 № 72 визначено Сірченка  Євгенія Олеговича  –  заступника голови Лубенської  районної державної адміністрації, координатором з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

 

        Уповноваженим структурним підрозділом з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координацію заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам визначено управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

 

       Розпорядженням голови Лубенської райдержадміністрації від 07.02.2024 № 12 затверджений склад районної ради з гендерних питань та проблем сім’ї в новій редакції:

Сірченко Євгеній Олегович  –  заступник голови районної державної адміністрації, голова ради;                            

Савенкова Тетяна Анатоліївна  –  завідувач сектору   координації надання соціальних послуг та підтримки сім’ї  управління соціального захисту  населення районної державної адміністрації, секретар ради.                                           

Члени комісії:

Ісаєнко  Наталія Василівна  –  начальник управління  соціального  захисту населення районної державної адміністрації;

Мірошниченко Вікторія Анатоліївна - координатор напряму протидії домашньому та гендерно  обумовленому  насильству благодійної організації "Світло надії" ( за згодою);

Потерайло Ірина Миколаївна  –  начальник відділу  освіти, охорони здоров’я, культури та спорту районної державної  адміністрації;

Сорокотяга Катерина Михайлівна –  начальник сектору з ювенальної превенції відділу превенції Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області (за згодою);

Стромко Наталія Михайлівна –  начальник служби у справах дітей районної  державної адміністрації;

Третяк Станіслав Андрійович  - провідний юрист сектору "Лубенське бюро правової допомоги" (за згодою);

Чернікова Оксана  Володимирівна  –  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю районної державної адміністрації.

«Карта допомоги» для постраждалих від домашнього 

насильства

За ініціативи Міністерства соціальної політики створено інтерактивну платформу про роботу спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, під назвою «Карта допомоги».

 Головна ідея її створення – швидкий пошук контактної інформації, куди можна звернутися, аби повідомити про вчинення домашнього насильства і дізнатися про подальші безпечні кроки.
 На інтерактивній карті виведені області України. Обравши необхідну, можна ознайомитися з назвами спеціалізованих служб та їх контактними даними по регіонах.
 Інформаційна платформа «Карта допомоги» розміщена на сайті Нацсоцслужби. Активне посилання:
 https://nssu.gov.ua/domashnye-nasilstvo/specializovani-sluzhbi-pidtrimki
 Окрім того, в Україні запустили гарячу лінію з попередження домашнього насильства. Номер цілодобової лінії – 1547.

Постраждалі від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства можуть отримати безоплатну правову допомогу від держави

 

Міністерство юстиції України запускає інформаційну кампанію системи надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства. Кампанія складатиметься з двох частин: підтримка у випадках сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією росії проти України та допомога постраждалим від домашнього насильства.

Мета кампанії – висвітлити проблему насильства в умовах війни, проінформувати про можливість отримати кваліфіковану допомогу від держави, у тому числі правову, та мотивувати постраждалих звертатися по допомогу та діяти, щоб захистити себе.

З відеороликами та іншою інформацією  можна ознайомитись за посиланнями:

 

https://drive.google.com/drive/folders/1qtchCHTvUTlC323IoocZIRtiIw2aYavv?usp %20=share_link

 

https://legalaid.gov.ua/novyny/postrazhdali-vid-seksualnogo-nasylstva-pid-chas-vijny-ta-domashnogo-nasylstva-mozhut-otrymaty-bezoplatnu-pravovu-dopomogu-vid-derzhavy/

 

Інформація щодо запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми, дискримінації за ознакою статі

 

Інформаційні пам’ятки щодо запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми, дискримінації за ознакою статі розроблено національною соціальною сервісною службою України.

Детальніше за посиланнями:

Інформаційна пам'ятка щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

Пам'ятка: сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом.

Інформаційна пам'ятка щодо запобігання випадкам дискримінації за ознакою статі.

 

Що робити, якщо Ви страждаєте від домашнього насильства?

ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ «15-47» АБО ЗА НОМЕРОМ «102»;

Відеоролик про прояви домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, розуміння суспільством природи цього явища

Опитування "Насильство: дізнайся чи є воно у твоєму житті"

 


На гарячій лінії «15-47»;

  надаються юридичні, психологічні та інформаційні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства, надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям. Сервіс діє цілодобово, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімні та конфіденційні.

За номером «102»

  поліцейський уповноваженого підрозділу поліції прийме заяву чи повідомлення про факт вчинення домашнього насильства у будь-якій формі та складе протокол про адміністративне правопорушення

  Якщо Ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства навіть коли у Вас немає видимих ознак ушкоджень – вирушайте до закладу охорони здоров'я, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження та визначити ступінь їх тяжкості.

  У разі вчинення домашнього фізичного насильства, бажано негайно звернутись до поліцейського уповноваженого підрозділу поліції для складання письмової заяви про вчинення кримінального правопорушення.

  Для швидкого, доступного та оперативного реагування на випадки вчинення насильства можна скористатися Чат-ботом @police_helpbot, #ДійПротиНасильства він надасть максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство, підтримку та допомогу в цьому питанні

  Чат-бот може:

  - допомогти викликати служби допомоги (поліцію та «швидку допомогу»);

  - роз'яснити, що таке домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу, повноваження органів і установ, які здійснюють заходи із запобігання домашньому насильству;

  - надати контакти інших служб допомоги;

  - переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі.

Якщо ви страждаєте від домашнього насильства, або є свідком цього явища - телефонуйте на лінію 102. Ваші дії допоможуть врятувати життя!

 

 

 

Наверх ↑