У 17 громадах Полтавщини створили служби з контролю за використанням та охороною земель

Версія для друкуВерсія для друку

У 17 громадах Полтавщини створили служби з контролю за використанням та охороною земель

 

Полтавська область є лідером в країні зі створення служб контролю за використанням і охороною земель в територіальних громадах.

Відповідні служби створили у Лубенській, Хорольській, Миргородській, Карлівській, Решетилівській, Кобеляцькій, Опішнянській, Скороходівській, Білоцерківській, Терешківській, Великосорочинській, Петрівсько-Роменській, Новоселівській, Щербанівській, Великорублівській, Котелевській, Сергіївській громадах.

Про це повідомили на апаратній нараді в облвійськадміністрації 18 вересня.

Земельний фонд Полтавської області становить 2 мільйони 875 тисяч гектарів. Сільськогосподарські землі займають 77% території.

«Передача повноважень та ресурсів територіальним громадам області у процесі децентралізації вимагає від органів місцевого самоврядування раціонального використання та контролю за земельним фондом, забезпечення заходів охорони та збереження сільськогосподарських земель із метою вирішення соціально-економічних потреб, залучення інвестицій, базуючись на принципах сталого розвитку, – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ПОВА Сергій Фролов. – Нині до Державного земельного кадастру внесено 2,1 млн га – 75% усіх земель Полтавщини, зокрема 1,8 млн га, або 82% земель сільськогосподарського призначення».

Органи місцевого самоврядування недоотримують до бюджету кошти через неоформлене право, самовільне зайняття, нецільове використання, порушення заходів з охорони земель, розорення сіножать і пасовищ біля водойм, самовільне вирубування лісосмуг.

Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик наголосив на активізації роботи новостворених служб.

«У 17 громадах служби з контролю за використанням земель створені, але це не означає, що вони дієві. У деяких громадах лише прийняте рішення, а організаційні заходи не проводять. Тому прохання до громад активізувати роботу з інвентаризації та охорони земель, – зауважив Олексій Бруслик. – За дорученням начальника ПОВА, департамент АПР максимально сприяє реалізації політики децентралізації у напрямі земельних відносин, надає усі необхідні консультації. Деякі громади уже продемонстрували свою ефективність. Те ж саме стосується передачі договорів по водних об’єктах. Крім того, громадам слід провести інвентаризацію земель і визначити ділянки, які можна використати під заліснення, щоб передати такі площі в користування ДП «Ліси України»».

Ті громади, які набули повноважень зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, за результатами проведеного моніторингу земель та претензійної роботи вже отримали надходження до бюджету: Миргородська (540 тис. грн), Хорольська (30 тис. грн). Очікують надходжень: Карлівська (400 тис. грн), Великосорочинська (10 тис. грн).

ОВА

Наверх ↑