Антикорупційний комітет України

Версія для друкуВерсія для друку

Антикорупційний комітет України

 

       Корупція зводить нанівець зусилля української влади  щодо реформування суспільно-політичної системи, перешкоджає становленню ринкових відносин, консенсусу різних соціальних груп, шкодить міжнародному іміджу України. Громадськість сприймає корупційні дії як дещо буденне і не чинить гідного опору виявам хабарництва, перевищення службових обов’язків тощо. Питання запобігання корупції небезпідставно ставиться саме на найвищому рівні.

        За останні роки діяльність Президента України у цій галузі значно активізувалась, що виражається у прийнятті відповідних нормативних актів та створенні Національного антикорупційного комітету. Важливе значення для боротьби з корупцією відіграють і повноваження глави держави щодо формування особового складу ряду органів державної влади.

        У п.28 ст. 105 Конституції України за Президентом закріплена прерогатива утворювати для здійснення своїх повноважень консультативні, дородчі та інші допоміжні органи і служби. Так Президент України В.Янукович створив Національний антикорупційний комітет. Головою Комітету є Президент України, виконавчим секретарем є за посадою Секретар Ради національної безпеки і оборони України. До складу Комітету входять Прем'єр-міністр України, Голова Служби безпеки України, Глава Адміністрації Президента України, а також за згодою Голова Верховної Ради України, Голова Верховного Суду України, Генеральний прокурор України, Голова Вищої ради юстиції, Голова Рахункової палати, також включаються інші представники державних органів, Адміністрації Президента України, наукових та науково-дослідних установ, громадських організацій. Персональний склад Комітету затверджується главою держави за поданням виконавчого секретаря.

       Основними завданнями Комітету є підготовка пропозицій щодо забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері запобігання і протидії корупції; здійснення системного аналізу стану протидії корупції в Україні, ефективності реалізації антикорупційної стратегії, заходів, що вживаються для запобігання і протидії корупції; розроблення пропозицій щодо формування і реалізації антикорупційної стратегії та антикорупційних заходів, спрямованих, зокрема, на вдосконалення законодавства та усунення наявних у ньому протиріч; підготовка пропозицій щодо поліпшення координації та взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи із запобігання і протидії корупції; розроблення пропозицій щодо спрощення дозвільних та інших процедур ведення малого і середнього бізнесу та усунення причин, які зумовлюють правопорушення у цій сфері; сприяння реалізації рекомендацій GRECO, інших провідних міжнародних організацій щодо запобігання і протидії корупції, підвищенню ефективності міжнародного співробітництва України у цій сфері; сприяння науково-методичному забезпеченню з питань протидії корупції.

       Вирішення проблем корупційних дій вимагає комплексного підходу та зусиль різних суб’єктів політичного та громадського життя, налагодження співпраці з недержавними громадськими організаціями, сприяння підвищенню правової культури пересічних громадян.

Наверх ↑