Соціальний захист

Версія для друкуВерсія для друку

Соціальний захист

 

 

Інструкція з отримання статусу ВПО та допомоги на проживання:

Інструкція 

 

Залишити заявку на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій:

Платформа єДопомога

 

Отримання одноразової матеріальної допомоги онкохворим громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб у розмірі до 20,0 тис. грн, для онкохворих дітей – до 100,0 тис. грн.

Для отримання допомоги необхідно надати на адресу Комісії обласної державної адміністрації з розгляду питання з надання матеріальної допомоги з обласного бюджету (м. Полтава, вул. Ціолковського, 47, каб. 106) наступні документи:

- заяву;

- копію паспорта громадянина України;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- копію медичної довідки за однією з встановлених форм Міністерства охорони здоров’я України (з дати видачі якої не минуло 6 місяців):

- форма № 027/о - виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, або

- форма № 027-1/о - виписка із медичної карти стаціонарного хворого на злоякісне утворення для осіб, у яких виявлено онкологічне захворювання, або форма № 028/о - консультаційний висновок спеціаліста – для громадян, які направляються на консультацію, в тому числі і для необхідності оперативного втручання;

- акт обстеження матеріально-побутових умов проживання (крім мешканців м.Полтави та м.Кременчука);

- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

- заяву з банківськими реквізитами для виплати коштів (рахунок IBAN) – карта для соціальних виплат.

Телефон для довідок: +38(0532)63-09-36

Виплата допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.09.2023 року

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» від 11 липня 2023 року внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  20 березня 2022 № 332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”.

Відповідно до внесених змін, з 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

А саме, з 1 вересня 2023 виплата допомоги припиняється тим внутрішньо переміщеним особам, які від моменту ухвалення даної Постанови:

- придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;

- придбали на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);

- мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;

- придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;

- мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.

Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, він може оскаржити таке рішення органу соціального захисту населення або, можливо, надати підтверджуючі документи, та продовжувати отримувати виплати.

Звертаємо увагу, що Постановою надано можливість отримувати допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких народились діти після переміщення. Це врегулює проблему, яка виникала з отриманням допомоги на дітей, які народились у ВПО після переміщення і, відповідно, їхнє зареєстроване місце проживання співпадало з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків (місця, куди переїхали ВПО).

Також відтепер особа зможе дистанційно відмовитись від статусу внутрішньо переміщеної особи, без особистого звернення до органу соціального захисту населення. Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця.

Наверх ↑