Якщо потрібно відмовитись від соцвиплат, як це зробити дистанційно?

Версія для друкуВерсія для друку

Якщо потрібно відмовитись від соцвиплат, як це зробити дистанційно?

 

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, можуть отримувати соціальні виплати в країні перебування. Але попередньо їм необхідно відмовитись від соціальної допомоги, що призначається в Україні, інформують у Мінсоцполітики.

Відмовитись від соціальної допомоги можна дистанційно. Для цього достатньо написати заяву в довільній формі із зазначенням обов’язкових реквізитів:

· назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;

· прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача допомоги;

· адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування;

· контактний номер мобільного телефону;

· адреса електронної пошти (за наявності);

· вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо).

Заяву необхідно надіслати електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу відповідального органу соціального захисту населення в Україні. Контакти таких органів розміщено на сайтах районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.

За бажанням громадянина орган соціального захисту, до якого надійшло звернення, може надіслати скан-копію довідки про неотримання допомоги.

Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні.

Докладніше з процедурою відмови від соцвиплат і пільг дистанційно можна ознайомитися за посиланням - https://www.msp.gov.ua/news/22824.html

 

 

Наверх ↑