На Полтавщині учасниками проекту «Рука допомоги» стали майже півтори тисячі людей
На Полтавщині учасниками проекту «Рука допомоги» стали майже півтори тисячі людей
У Полтавській області рік триває пілотний проект для малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб «Рука допомоги». За час реалізації проекту в ньому взяли участь 1481 людина, зокрема 307 переселенців та 1174 малозабезпечених сімей. Про це на апаратній нараді повідомила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.
«Учасникам проекту «Рука допомоги» пропонують оплачувані громадські роботи та працевлаштування на новостворених робочих місцях. Також вони можуть скористатись допомогою проекту в організації власного бізнесу. Головний напрямок – фінансова підтримка та започаткування власної справи. Для 45 учасників проекту вже закупили обладнання та матеріали на суму 2,9 млн грн. Учасники обирають різні сфери діяльності – це видавнича справа, ремонт автомобілів, ветеринарні, косметологічні, токарні та туристичні послуги, виробництво шоколаду, гранітних пам’ятників, хліба, кормів тощо. У сільському господарстві обирають вирощування бройлерів, бджільництво та лісове господарство», – сказала Катерина Клавдієва.
Кандидати, які захистили успішно бізнес-плани, сплатили податків та внесків на суму понад 300 тис. грн. Також створено 6 нових робочих місць.
Голова облдержадміністрації Валерій Головко ініціював звернення до Кабінету Міністрів України щодо розширення реалізації зміни системи зайнятості в Україні в цілому.
«Пілотний проект «Рука допомоги» цікавий та дієвий. І завдяки такій ініціативі можна змінити підхід до системи виплат безробітним. Тому що виплачувати людям гроші, які не спонукають до роботи, – це не правильно. І це гарний, успішний проект, який треба поглиблювати, однак нам потрібно змінювати систему зайнятості. Це мають бути не прямі виплати. Система повинна спонукати людину шукати роботу», - зазначив Валерій Головко.
Нині, за словами Катерини Клавдієвої, в області на обліку перебуває 64,4 тис. осіб. Майже половина працевлаштовується до набуття статусу безробітного. Потреба роботодавців вперше перевищує ринок праці.