Підсумки роботи управління соціального захисту населення райдержадміністрації за 2021 рік

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечує надання державних соціальних гарантій мешканцям 6 територіальних громад Лубенського району (Гребінківська міська рада, Оржицька селищна рада, Новооржицька селищна рада, Пирятинська міська рада, Хорольська міська рада, Чорнухинська селищна рада).

Одним із основних завдань управління є призначення та виплата всіх видів державної допомоги та компенсацій, надання пільг та субсидій.

Мешканцям району управлінням спільно з територіальними громадами надається 65 адміністративних послуг соціального характеру.

У всіх територіальних громадах впроваджено та використовується програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» (далі – Програмний комплекс).

В управлінні соціального захисту населення 38 робочих місць підключено до Програмного комплексу.

Прийнято 9968 електронних справ ( 4833 – субсидії, 514 – пільги, 4621 – державні допомоги) із застосуванням Програмного комплексу для надання адміністративних послуг соціального характеру.

Призначено та виплачено допомоги сім’ям з дітьми, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та інші 7836 особам на суму 108218,5 тис. грн.

Виплачена одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» 7 особам на суму 158,9 тис.грн.

Протягом 2021 року призначено матеріальну допомогу за рахунок коштів державного бюджету 69  непрацюючим малозабезпеченим особам на суму 62,5 тис. грн., 24 особам з інвалідністю на суму 21,7 тис. грн.

Компенсаційні виплати постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи за шкоду заподіяну здоров’ю та допомогу на оздоровлення  у разі звільнення – 1149 особам на суму 266,2 тис. грн. Підприємствами, організаціями, установами різних форм власності нарахована додаткова відпустка 126 особам на суму 867,0 тис. грн.

Станом на  01.01.2022 субсидію на житлово-комунальні послуги отримує 9076 сімей, профінансовано 172439,9 тис. грн., субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 666 особам на суму 2689,0 тис. грн.

У 2021 році  відбулося 17 засідань районної комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Рішення про призначення соціальних виплат прийнято по 399 особах.

В Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги по Лубенському району, станом на 01.01.2022 зареєстровано 34690 осіб.

Надано пільг на житлово-комунальні послуги в готівковій формі – 3125 домогосподарствам на суму 28947,2 тис. грн.,  в безготівковій – 2057 домогосподарствам на суму 14052,1 тис. грн., на придбання твердого палива та скрапленого газу – 248 особам на суму 534,2 тис. грн.

Оздоровлено в санаторно-курортних закладах за рахунок коштів державного бюджету 100 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 825,6 тис.грн.

Забезпечено санаторно-курортними путівками 39 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання на суму 407,2 тис.грн.

Протягом 2021 року учасники антитерористичної операції отримали послуги:

-        санаторно-курортного лікування – 19 осіб на суму  262,1 тис.грн.;

-        психологічної реабілітації – 30 осіб на суму 390,1 тис. грн.;

-        професійної адаптації – 6 осіб на суму 59,1 тис. грн.

Забезпечено путівками Міністерства соціальної політики України 61 особу.

Грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки нараховано 147 особам на суму 84,2 тис. грн.

Надано реабілітаційних послуг 32 дітям з інвалідністю на суму 557,2 тис.грн.

Прийнято 2090 квитків від 592 осіб на суму 307,9 тис. грн. для здійснення компенсації за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) за рахунок коштів обласного бюджету.

Відшкодовано витрати за поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 23 особам на суму  59,6 тис. грн.

Встановлено статуси та видано посвідчення:

-        особи з інвалідністю внаслідок війни – 72;

-        члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – 10;

-        постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи – 42;

-        ветерана праці – 9.

Продовжено дію посвідчень (вклеєні вкладки) особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сім’ї загиблого(померлого) ветерана війни – 15 особам.

Проведена робота для забезпечення виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня  3403 ветеранам війни.

Проведено роботу по забезпеченню житлом 2 дітей-сиріт на суму 714,4 тис. грн.

Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення 1 внутрішньо переміщеній особі з числа учасників АТО перерахована на спеціальний рахунок в сумі 631,4 тис. грн.

Проведено 24180 перевірок достовірності та повноти інформації про майновий стан одержувачів державних соціальних допомог та субсидії шляхом подання електронних запитів до Державних реєстрів.

Опрацьовано 17441 рекомендацію щодо проведення додаткової перевірки інформації, поданої громадянами для отримання державних соціальних допомог, пільг та субсидій, наданих Мінфіном у 2021 році.

Протягом 2021 року до управління надійшло 356 письмових звернень громадян з питань соціального захисту, в тому числі: призначення державної соціальної допомоги – 163; призначення житлових субсидій – 138; отримання пільг – 27; різних соціальних гарантій – 28.

Начальник управління

соціального захисту населення

Лубенської райдержадміністрації                                       Наталія Ісаєнко