Про надання пільг на тверде паливо та скраплений газ

Версія для друкуВерсія для друку

 

Про надання пільг на тверде паливо та скраплений газ

 

Особливості надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу передбачені Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373.

Пільга надається за місцем реєстрації або фактичного проживання (за умови перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги) на підставі:

- заяви;

- довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі;

- довідки щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання (для пільговиків, які змінили реєстрацію місця проживання з вибуттям за межі району (міста)).

Починаючи, з 1 січня 2021 року, заяви приймаються безпосередньо в територіальній громаді:

- відділами соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;

- уповноваженими особами старостинських округів;

- посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).

Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний вебсайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний вебпортал електронних послуг “Портал Дія” – за наявності технічної можливості).

Сума пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу розраховується виходячи з розміру пільгової знижки, з урахуванням мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості.

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг - відповідно одна тонна та один балон на домогосподарство на рік.

У 2022 році граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу складають 3310,96 грн. за одну тонну твердого палива та 331,09 грн. за один балон скрапленого газу.

 

Окремі пільгові категорії та розмір пільги на тверде паливо та скраплений газ наведено в таблиці:

 Категорія


Розмір пільги у %


Сума пільги у 2022 році


Тверде паливо, грн


Скраплений газ, грн


Особи з інвалідністю внаслідок війни


100%


3310,96


331,09


Учасник бойових дій


75%


2483,22


248,32


Учасник війни*


50%


1655,48


165,55


Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни


50%


1655,48


165,55


 

Багатодітні сімї*

 


50%


1655,48


165,55


Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (1 та 2 категорії), ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і деякі інші особи


50%


1655,48


-

Примітка: * пільги для окремих категорій громадян починаючи з  1 липня 2015 року надаються з урахуванням доходів. Пільги надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 1 січня 2022 року – 3470 грн).

 

 

 

Начальник  управління                                                       Н.ІСАЄНКО

 

Наверх ↑