Протокол засідання Громадської ради при Лубенській райдержадміністрації від 06 листопада 2019 року

Версія для друкуВерсія для друку

Протокол
засідання Громадської ради при  Лубенській райдержадміністрації

від 06 листопада 2019 року

 

Присутні: 11 членів Громадської ради, в.о голови райдержадміністрації С.М. Сіряченко, заступник голови райдержадміністрації І.І. Нестеренко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н.В. Ісаєнко, завідувач сектору будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства С.В. Єрченко, начальник Лубенського ЖЕУ С.М. Васенко, начальник сектору превенції відділу поліції ГУ НПУ С.М. Гордієнко, генеральний директор АТ «Лубнигаз» І.І. Кондратенко, заступник директора ТД «Лубнигаз» Т.М. Євгененко, начальник відділу внутрішньої політики та контролю апарату райдержадміністрації Т. О. Бутрим, провідний спеціаліст відділу внутрішньої політики та контролю апарату райдержадміністрації Л. В. Стеценко, представники громадськості Іващенко С.Д., Кисіль С.П, Мельниченко Л.М., Потієнко Л.М. 

Відсутні з поважних причин: Бортнік С.Ю., Новіков В.В., Кошель Р.О., Олексенко А.В., Жалдак О.П., Таварницька Л.Г., Сафронова Т.Г., Назарець О.А., Романюта М.В., Буряк С.В.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Про дотримання законодавства у сфері надання послуг з  газопостачання.

  2. Про призначення житлових субсидій та надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг населенню району на опалювальний сезон 2019-2020 років.

  3. Про зимове утримання доріг Лубенського району.

 

Відкрив засідання заступник голови Громадської ради Ф.О. Банков, котрий оголосив повістку денну та представив присутніх в.о. голови райдержадміністрації С.М. Сіряченка, заступника голови райдержадміністрації І.І. Нестеренка, представників районних служб, запрошених керівників підприємств та правоохоронних органів, громадськість міста та району, наголосивши на важливості порушених питань. Тому Громадська рада звернулася до райдержадміністрації з проханням запросити представників газових підприємств, аби максимально обговорити і вирішити найбільш поширені питання.

І. Слухали: Сіряченка С.М., який вказав на прикрі непоодинокі випадки відключення мешканців Лубенщини від газопостачання без відповідних документів і пояснень, при цьому заборгованості у людей немає. Занепокоєння викликає факт збільшення тарифу на послуги розподілу природного газу ПАТ «Лубнигаз» відповідно до проекту постанови НКРЕКП. Відповідно до законодавства потрібно провести попередні громадські обговорення, які у жодній сільській раді не проводилися. З інших питань теж іде дуже багато порушень і спекуляцій.

На сьогодні вже опалюється районний будинок культури та п’ять дошкільних навчальних закладів, тому що у них немає заборгованості. Дев’ять шкіл району та решта дитячих садків ще без опалення. Там є заборгованість за спожитий газ, але відповідна робота з вирішення питання проводиться: проходять сесії сільських рад, 12 листопада відбудеться сесія районної ради, під час якої будуть виділені необхідні кошти і повністю погашена заборгованість за спожитий газ.

Виступили:

Банков Ф.О. поцікавився чи надавалися громадянами рахунки та калькуляції, які надходять від газових підприємств за послуги і ТО.

Сіряченко С.М. всі документи, які надходять, зберігаються для проведення відповідних переписок з газовими підприємствами. Цікава ситуація із рахунками на відновлення газопостачання у закладах освіти і медицини – вартість різна, а умови одні. При цьому наші підприємства повинні сплатити у межах 2 700 грн., тоді я к у сусідніх районах за такі ж послуги виставляють рахунки на рівні 526 грн. Водночас, що уникнути заборгованості і подібних ситуацій районні структури підготували листи до газових підприємств з проханням у термін до 15 листопада надати пропозиції і відповідні калькуляції щодо фінансових зобов’язань у 2020 році для врахуванні їх у бюджеті 2020 року.

Гузь П.О. цікавився заборгованістю у закладах освіти за газопостачання?

Сіряченко С.М. повідомив, що на сьогодні заборгованість становить 1 млн. 800 тис. грн., але після проведення сесій сільських рад і районної ради вона повністю буде погашена. Подякував органам місцевого самоврядування, обласній владі за розуміння цієї ситуації та допомогу у її вирішенні.

Кондратенко І.І. запевнив, що у разі 100% розрахунку заборгованості навчальних закладів, газопостачання буде відновлено за два дні.

Васенко С.М. інформував про відключення багатоповерхового будинку від газопостачання та будинків приватного сектору попри відсутність заборгованості. На його думку, ці відключення є неправомірними, а дії керівництва та працівників газових підприємств непрофесійні і нерідко некоректні по відношенню до споживачів.

Мельниченко Л.М. найбільшою проблемою є те, що жодне з газових підприємств не надає якісних послуг. Розмежувавши послуги, ви постійно плутаєте людей і самі не знаєте, яка з організацій що повинна робити.

Іващенко С. Д., Кисіль С.П. повідомили про неправомірне відключення приватних будинків по вулиці Новій попри відсутню заборгованість і будь-які вмотивовані причини. З 17 листопада будинки без газу, на жоден з листів конкретної відповіді немає, жодна з особистих зустрічей результату не дала. Коли відновлять газ.

Кондратенко І.І. наголосив, що скаже юристам, щоб підготували листи якомога швидше.

Вмотивованої відповіді громадяни не отримали.

Юрченко А.В., все переноситься на формат листування, а немає конкретної турботи про людей.

Сіряченко С.М. наголосив, що працювати потрібно відповідно до законодавства. Дуже часто працівники газового підприємства просять підписати акти виконаних робіт, а роботи фактично не проведені. Я спілкуюся з багатьма керівниками газових підприємств, така ситуація тільки у нас.

Силка В.М. висловив переконання, що питання потрібно вирішувати конструктивно.

Грицаєнко Л.І. більшість питань виникають через хамське ставлення працівників газових підприємств до населення. Наголосила, що потрібно контролювати своїх працівників, до людей потрібно ставитися фахово і коректно.

Різуненко Л.І. цікавилася тим чи планується подорожчання газу у листопаді?

Кондратенко І.І. наголосив, що він встановленням тарифів не займається.

Сіряченко С.М. нагадав, що відповідно до законодавства споживачі мають право впустити контролера раз на півріччя, тим більше контролерів ніхто не відміняв. Але при  тому працівники не мають відповідних посвідчень.

Банков Ф.О. поцікавився, якими нормативними документами регламентовано подача показників лічильника через вайбер і чому у результаті показники не співпадають.

Кондратенко І.І. повідомив, що подання показників можливе у будь-який визначений спосіб, але найбільш зручним є дійсно вайбер; йому надає перевагу значна частина населення. До того ж у кожному з районів встановлені скриньки для кореспонденції. Якщо показники подані з 1 по 5 число, то вони співпадають, якщо пізніше – встановлюється середньомісячне споживання.

Банков Ф.О. цікавився, за яких умов проводиться відключення абонентів від газопостачання.

Кондратенко І.І. повідомив, що за встановленими правилами газопостачання.

Банков Ф.О. поцікавився, чи надходять звернення по газових питаннях до поліції.

Гордієнко С. М. відповів, що звернення до відділу поліції надходять, по деяких порушені кримінальні провадження. Проблемним є листування з організацією, адже через пошту листи йдуть із затримкою, доступу до підприємства газового господарства, щоб залишити лист у приймальні, немає.

Банков Ф.О. поцікавився, чому багатьох проектних документів немає в архіві газового підприємства і що робити у цьому випадку.

Кондратенко І.І. повідомив, що прецендентів по фізичних особах не було, по юридичних – були, але у подібних випадках потрібно поновлювати документи.

Вирішили:

1.Інформацію доповідача взяти до відома.

2. Підготувати протокол засідання та передати примірники до відділу поліції та відділу СБУ.

3. Підготувати листи до Кабінету міністрів України та НКРЕКП щодо порушень законодавства у сфері газопостачання ПАТ «Лубнигаз», АТ «Лубнигаз», ТОВ ТД «Лубнигаз».

Голосували: за -11, проти – 0, утрималися - 0.

ІІ. Слухали: Ісаєнко Н.В. яка інформувала про призначення житлових субсидій та надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг населенню району на опалювальний сезон 2019-2020 років, відповідні зміни, на які слід звернути увагу.

Вирішили:

1.Інформацію доповідача взяти до відома.

2. Продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань надання пільг та субсидій.

Голосували: за – 11, проти – 0, утрималися – 0.

ІІІ. Слухали: Сіряченка С.М., який повідомив, що супідрядною організацією для зимового утримання доріг визначено ТОВ «ШБУ-9», яке має відповідну техніку. Велика робота зроблена у напрямку ремонту мосту через Сулу. Висловив вдячність обласному керівництву за заміну підрядної організації. Зараз роботи проводить ТОВ «ШБУ-9», відповідно укладене асфальтово-бетонне покриття, наноситься розмітка, укладається бордюрний камінь. Підготовлено та направлено лист до Агенства місцевих доріг Полтавської області та Департаменту будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства ОДА  щодо необхідності ремонту дороги М03 Засулля-Лубни.

Вирішили: Інформацію доповідача взяти до відома.

Голосували: за – 11, проти – 0, утрималися – 0.

 

 

 

Заступник голови Громадської ради                                                       Ф.О. Банков

 

Секретар Громадської ради                                                                      Т.О. Бутрим 

 

 

 

Наверх ↑