Увага! Зміни в антикорупційному законодавстві

Версія для друкуВерсія для друку

Увага! Зміни в антикорупційному законодавстві

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 р. № 140-IX внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII (далі — Закон № 1700).

Окрім врегулювання питань діяльності НАЗК та його компетенції щодо категорії розгляду адміністративних справ, пов’язаних з корупційними правопорушеннями, розширено перелік осіб, на яких поширюється дія Закону № 1700, а отже і суб’єктів е-декларування. Відтепер до них належать:

  • керівник Офісу Президента України, Перший заступник та заступник Керівника Офісу Президента України (посади яких з’явились завдяки недавно прийнятому Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 р. № 117-ІХ);

  • працівники патронатних служб держорганів, крім тих, що працюють на громадських засадах;

  • помічники суддів.

Також:

  • доповнено перелік членів сім’ї, яких декларант має відображати в е-декларації. Це діти, що не досягли повноліття, незалежно від того, чи проживають вони разом з батьками та чи пов’язані з ними спільним побутом. Це стосується зокрема, дітей-студентів чи дітей, місце реєстрації яких відрізняється з тих чи інших причин від місця реєстрації/проживання декларанта;

  • оновлено перелік інформації, що відображається в декларації, та правила подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, які запрацюють з 01.01.2020 р.

Закон № 140 набрав чинності 18.10.2019 р.

 

Наверх ↑