Виплата грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 у 2018 році

Версія для друкуВерсія для друку

      Виплата грошової компенсації у розмірі  середньої вартості путівки в Україні для     громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 у  2018 році

 

         З  1 січня 2018 року набув чинності пункт 24 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016р.  № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині виплати грошової  компенсації замість санаторно-курортного лікування.

         Розмір компенсації  на 2018 рік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 р.  № 838 «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  і становить 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

         Відповідно до статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня поточного року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність складає 1337 грн. Враховуючи це, розмір компенсації замість санаторно-курортної путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, у 2018 році складає 481 грн.

         Виплата компенсації буде здійснюватися особам, які подали заяви на виплату компенсації та відповідний пакет документів до 15.жовтня 2017 року. Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області буде проводити виплати постраждалим особам на особові пенсійні рахунки протягом року в межах доведеного помісячного обсягу фінансування з урахуванням черговості подання заяв.

        За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управління соціального захисту населення за  адресою: м. Лубни,  пл. академіка Олексія Бекетова, 19, каб. № 10, тел.71-636.

 

Наверх ↑