Положення про преміювання працівників СКП «Сяйво»
- Додаток№2
до колективного договору
Затверджую Погоджую
Директор СКП «СЯЙВО» Уповноважений трудового колективу
_______________ Томчук А.М. ______________ Катрич І.М.
Положення про преміювання працівників СКП «Сяйво»
1. Загальні положення
1.1. Положення про преміювання працівників підприємства (далі – Положення) розроблено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 р. № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств».
1.2. Положення визначає мету, джерела та порядок виплати премій працівникам. 1.3. Метою преміювання працівників є покращення їх матеріального стану та заохочення до кваліфікованого виконання обов’язків, що належать до їх трудових функцій, а також підвищення ініціативного і творчого ставлення до праці. 1.4. Преміювання працівників здійснюється за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання функціональних обов’язків, встановлених посадовими інструкціями і відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи за підсумками за місяць. 1.5. Нарахування та виплата премій працівникам здійснюється за наказом керівника.
2. Джерела преміювання 2.1. Преміювання працівників здійснюється в межах фонду заробітної плати. 2.2. Фонд преміювання утворюється у межах економії оплати праці.
3. Підстави і порядок виплати премії
3.1. При примірюванні працівників враховуються такі показники: – якісне і своєчасне виконання посадових обов’язків, доручень директора,
-15-
дотримання трудової дисципліни; – подання ініціативних пропозицій щодо вдосконалення роботи з профільних питань та діяльності підприємства у цілому; - за зразкове виконання трудових обов'язків, підвищення продуктивності праці, творчу ініціативу, винахідливість у роботі, поширення передового досвіду роботи, а також сумлінну працю та з нагоди державних і професійних свят, працівники підприємства можуть заохочуватись шляхом преміювання в розмірі до 0,5 посадового окладу або нагороджуватись цінними подарунками; – обсяг і якість виконуваних завдань, дотримання термінів виконання планових заходів і доручень.
3.2. За виконання окремих важливих завдань, з нагоди державних і професійних свят, ювілейних дат, працівникам може бути виплачено також одноразову премію. Перелік особливо важливих завдань:
1.Організація робіт, пов’язаних із запобіганням аварій або ліквідацією їх наслідків. 2.Розробка та впровадження організаційних заходів, спрямованих на зниження дебіторської заборгованості, виконання завдань щодо залучення та надходження коштів за комунальні послуги. 3.Освоєння нового технічного обладнання, нових комунальних послуг, забезпечення приросту абонентів. 4.Організація робіт з будівництва об’єктів, ремонту та вдосконалення обладнання. 5.Виконання інших важливих завдань за вказівкою керівника. 6.Проведення роботи, яка не збігається з функціональними обов’язками працівників. 7. Відпрацювання та впровадження методичних матеріалів та нормативних документів вдосконалення авоматизації з питань господарської та фінансово-економічної діяльності , бухгалтерського обліку.
3.3. Працівники, які допустили помилки при виконанні посадових обов’язків, не виконали вимог для преміювання, які визначені цим Положенням та/або порушили трудову дисципліну, позбавляються премій повністю або частково.
3.4. Бухгалтер розраховує суму місячного фонду преміювання, що може бути спрямована на преміювання працівників, розраховує примірний відсоток премії у цілому по підприємству, що становить процентне співвідношення місячного фонду преміювання до фонду посадових окладів, та доводить визначену інформацію до відома директора. 3.5. Рішення щодо виплати, розмір та розподіл премій приймає директор. 3.6. Премії працівникам, які працювали неповний період, за який повинна була бути призначена премія, у зв’язку з переведенням на інше місце роботи, виходом на пенсію, звільненням у зв’язку зі скороченням штату, звільнення за
-16-
власним бажанням та інших поважних причин, нараховується пропорційно відпрацьованому часу. 3.7. Премія, нарахована відповідно до цього Положення, включається в середній заробіток при нарахуванні оплати щорічної відпустки, допомоги по тимчасовій непрацездатності та в інших випадках збереження середнього заробітку, передбачених чинним законодавством. 3.8. Особливо важливе завдання передбачає виконання спеціальних, термінових, позапланових робіт, а також заходів, спрямованих на зниження трудових і матеріальних витрат, економне використання ресурсів, дострокове введення об’єктів та здійснення аварійних робіт, для чого працівникові необхідно докладати додаткових зусиль, працювати в позаурочний час, у більш складних умовах, з підвищеною інтенсивністю, тощо( перелік особливо важливих завдань додається, додаток №4). Адміністрація по погодженні з трудовим колективом може преміювати працівників за роботи, не включені в перелік, які з’явились несподівано, виконання яких має велике значення для діяльності підприємства. Виплата премії є додатковою до премії за основними результатами господарської діяльності і проводиться незалежно від неї. Конкретний розмір премії не може перевищувати на рік одного посадового окладу працівника, що преміюється. Підготовка документів на преміювання працівників проводиться після виконання особливо важливих завдань. Службова записка на преміювання за підписом майстра подається на ім’я директора підприємства.
3.9.Підставою для виплати премії є наказ директора. 3.9.1. Виплата премій проводиться одночасно з виплатою заробітної плати за другу половину місяця.
4. Прикінцеві положення 4.1. Усі спори, що виникають при нарахуванні та виплаті премій, вирішуються у порядку, встановленому законодавством.