ПУБЛІЧНИЙ Звіт начальника Лубенської районної військової адміністрації за 2023 рік

Версія для друкуВерсія для друку

Звіт начальника Лубенської районної військової адміністрації за 2023 рік

 

Відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 45 Закону України «Про державну службу» виноситься публічний звіт начальника Лубенської районної військової адміністрації за 2023 рік.

Лубенська районна військова адміністрація протягом 2023 року спрямовувала свою діяльність на забезпечення виконання Конституції України та законів України, законодавчих актів Президента України та Кабінету Міністрів України, делегованих районною радою повноважень, вирішення питань розвитку господарського комплексу, покращення добробуту мешканців району, задоволення їх потреб, додержання прав і свобод. Здійснювала координацію діяльності підприємств, установ та організацій, забезпечувала здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. Тісно взаємодіяла з громадськими та благодійними фондами, організаціями різного спрямування, депутатами рад і головами територіальних громад Лубенського району з метою дослідження інформації про гуманітарні потреби та надання допомоги різним категоріям населення: внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій України, військовослужбовцям ЗСУ та їхнім родинам, малозабезпеченим і багатодітним сім’ям.

Діяльність Лубенської районної військової адміністрації протягом 2023 року здійснювалась згідно з планом роботи Лубенської районної військової адміністрації на рік та квартальними планами роботи. Найбільш важливі питання розглядалися на щоденних нарадах у начальника військової адміністрації.

Завдяки системній роботі районної військової адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування Лубенського району, підприємствами, установами, організаціями було досягнуто позитивних темпів економічного і соціального розвитку району.

Пріоритетними напрямками діяльності Лубенської районної військової адміністрації у 2023 році були:

- забезпечення функціонування централізованої системи оповіщення, мобілізаційної підготовки та оборонної роботи;

- організація роботи з постраждалими особами, соціальний захист пільгових категорій населення, ветеранів війни та їх сімей;

- функціонування закладів освіти, охорони здоров’я та культури в умовах правового режиму воєнного стану;

- організація укриттів в закладах освіти;

- моніторинг цін на продукти першої необхідності;

- забезпечення проведення весняно-польових робіт, збору урожаю сільськогосподарської продукції;

- забезпечення проходження опалювального сезону 2023-2024 років;

- організація розгортання та контроль діяльності «Пунктів незламності» в умовах воєнного стану на території Лубенського району;

- підготовка до можливого кризового сценарію роботи органів державної влади, підприємств, установ, організацій, об’єктів критичної інфраструктури, медичних закладів та закладів освіти в умовах пошкодження енергосистеми України;

- готовність до роботи органів управління та сил цивільного захисту при можливому виникненні надзвичайних ситуацій в районі, проведення аварійно-рятувальних робіт;

- наповнення бюджету, економія бюджетних коштів;

- запобігання та протидія домашньому насильству, гендерна рівність.

З метою оперативного вирішення питань, які турбують мешканців Лубенського району, в адміністрації функціонує цілодобова «Гаряча телефонна лінія», інформацію про яку розміщено на офіційному вебсайті адміністрації. На ресурсі також висвітлено діяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, публікувалися різножанрові інформаційні матеріали, інформація  із засідань сесій районної ради, нарад, комісій тощо, виступи керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади у тематичних рубриках. Оприлюднювалися нормативно-правові акти – розпорядження начальника районної військової адміністрації. Розміщувались оголошення, анонси, новини. Досить вдало представлена сторінка адміністрації у мережі Фейсбук, яка теж постійно наповнюється інформацією про діяльність органу виконавчої влади. На сьогодні кількість підписників становить 3600 осіб, середня кількість осіб, які ознайомилися із публікаціями - 800 осіб.

Протягом 2023 року до Лубенської районної військової адміністрації надійшло 2200 документів, які занесені у СЕДО АСКОД,  у тому числі документи, що не підлягають реєстрації або зареєстровані у структурних підрозділах адміністрації. Всього зареєстровано 1967 документів. Опрацьовано 1059 контрольних документів, в тому числі: листів від обласної військової адміністрації та інших установ, організацій – 952, доручень начальника обласної військової адміністрації та заступників начальника обласної військової адміністрації – 59, розпоряджень начальника обласної військової адміністрації – 40, депутатських звернень і запитів – 1, запитів на публічну інформацію – 7. У 2023 році до районної військової адміністрації надійшло 133 звернення громадян, у тому числі 13 колективних, 17 дублетних, а також 19 повторних звернень. Від органів влади вищого рівня надійшло 48 звернень. Всі звернення уважно розглянуті, заявникам надані обґрунтовані без порушення термінів розгляду відповіді, з яких: позитивно вирішено 12 звернень, надані роз'яснення на 110 звернень, переслано за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» 4 звернення; повернуто авторові відповідно до статей 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян» 7 звернень. Усі звернення громадян, що надійшли протягом року до адміністрації, перебували на контролі у керівництва районної військової (державної) адміністрації та були розглянуті відповідними виконавцями згідно резолюцій. Протягом 2023 року підготовлено 145 розпоряджень з основної діяльності та 28 розпоряджень з адміністративно-господарських питань.

Цифрова трансформація, інфраструктура, будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Протягом 2023 року відділом цифрової трансформації, інфраструктури, будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства проводився щотижневий моніторинг стану:

- виконання робіт по об'єкту «Модернізація з технічним переоснащенням мереж електрозабезпечення електроустановок стаціонарного відділення КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування Лубенської міської ради» (збільшення потужності та організація 1 категорії надійності) по вул. П'ятикопа, 26, м. Лубни Полтавської області»;

- ремонту в приміщенні гемодіалізу КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування Лубенської міської ради»;

- запуску ангіографа.

На виконання розпорядження начальника Полтавської облвійськадміністрації проводився моніторинг стану підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до опалювального періоду 2023/2024 року (розпорядження начальника районної військової адміністрації від 19.05.2023 року № 61 «Про підсумки роботи житлово-комунальних підприємств району в осінньо-зимовий період 2022/2023 року та завдання з підготовки до опалювального сезону 2023/2024 року»).

Станом на 09.10.2023 року у територіальних громадах Лубенського району на 100 відсотків підготовлені заклади освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери. Затверджені та підписані паспорти готовності теплових систем і мереж до роботи в осінньо-зимовий період 2023/24 року. Проведені поточні ремонти приміщень котелень, гідравлічні випробування систем опалення з наданням відповідних актів, випробовування заземлюючих пристроїв електрообладнання, повірку манометрів, газових лічильників, технічне обстеження та обслуговування котелень.

Лубенською районною військовою адміністрацією систематично проводився загальний моніторинг стану підключення до мережі «Інтернет» об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів, що надають публічні сервіси та послуги в Лубенському районі.

Станом на 31.12.2023 року на території Лубенського району загальна кількість укриттів, рекомендованих ДСНС у закладах загальної середньої освіти становить - 81, із них з доступом до Wi-Fi – 77. Загальна кількість укриттів, рекомендованих ДСНС у закладах дошкільної освіти становить - 68, із них з доступом до Wi-Fi – 60.

У Лубенському районі всі ЦНАПи зареєстровані на вебпорталі Пенсійного фонду України. У всіх центрах надання адміністративних послуг територіальних громад впроваджена комплексна послуга «єМалятко».

У 2023 році проводилася робота з операторами мобільного зв’язку з метою налагодження співпраці та комунікації під час можливого блекауту. Протягом року було організовано 2 наради з представниками найпопулярніших мереж та ДСНС щодо визначення критично важливих базових станцій зв’язку, наявності генераторів, реагування на кіберзагрози тощо.

Всі громади Лубенського району долучилися до розроблення Програм комплексного відновлення територій.

Проведено роботу щодо виконання Плану заходів із реалізації «Національної стратегії із створення безбар’єрного простору на період до 2030 року на території Полтавської області на 2023-2024 роки.

На виконання доручення начальника Полтавської обласної військової адміністрації проведено аналіз забезпечення фізичного захисту об’єктів водопостачання та водовідведення (каналізаційно-насосних станцій та водозабірних споруд) під час проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року на території територіальних громад району.

Забезпечено проведення стрес-тестів на підприємствах Лубенського району, які надають комунальні послуги з водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання з метою реагування на випадок блекауту.

За 2023 рік відділом направлені листи щодо ремонту доріг:

  • до Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області  -10 шт.;
  • до ДП «Агентства місцевих доріг Полтавської області» - 3 шт.;
  • до територіальних громад району – 2 шт.

Щодо вуличного освітлення:

  • до територіальних громад району – 3 шт.;
  • КП Лубниміськсвітло – 1 шт.;
  • АТ «Полтаваобленерго» - 1шт.

Економічний розвиток

На постійному контролі в районній військовій адміністрації перебуває стан виплати заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району. За 2023 рік проведено 9 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат. На засіданні заслухано 12 звітів керівників підприємств-боржників. Станом на 01.01.2024 року статистичної заборгованості на підприємствах району всіх форм власності немає.

З метою інформування підприємців щодо отримання грантів передбачених Урядовою програмою підтримки бізнесу «єРобота» 18 серпня 2023 року в приміщенні районної військової адміністрації проведено зустріч представників бізнесу та внутрішньо переміщених осіб з працівниками Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОВА  і обласного центру зайнятості. 

Протягом року проводився щомісячний аналіз фінансово-економічної діяльності основних промислових підприємств району, моніторинг стану проведення посівної кампанії та збору врожаю. Проблемні питання від аграріїв Лубенщини оперативно передавалися до профільного Департаменту Полтавської ОВА.

Підготовлено 15 висновків про важливість продукції, яка виробляється підприємствами Лубенського району для потреб територіальних громад.

Проведено 5 засідань районної державної протиепізодичної комісії, на яких зокрема, затверджувалися заходи щодо локалізації та ліквідації наслідків африканської чуми свиней на території свиногосподарства ДП «ДГ ім.9 Січня» Інституту свинарства і АПВ НААН України» в селі Ялосовецьке, Хорольської міської ради, Лубенського району.

На території району функціонує 4 релокованих суб’єкти господарювання: Товариство з обмеженою відповідальністю ,,Техекспрес-М”, яке здійснює діяльність у сфері неспеціалізованої оптової торгівлі та займається виробництвом гідравлічного і пневматичного устаткування, Товариство з обмеженою відповідальністю ,,Електропоставка комплекс”, здійснює оптову торгівлю побутовими електротоварами і електронною апаратурою побутового призначення  для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення; Товариство з обмеженою відповідальністю ,,Ля Фамілія”, здійснює діяльність у сфері виробництва м’яса та м’ясних продуктів; фізична особа-підприємець Чернікова Т.О., яка займається переробкою сільськогосподарської продукції, виробництвом крафтової продукції з овочів та ягід.

За підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та проєкту міжнародної технічної допомоги GIZ «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля» у місті Пирятин (Полтавська область) відкрито підприємство, яке надаватиме послугу з управління побутовими відходами.

Комунальне підприємство «ЕКОСЕРВІС-2022» створено за результатами співробітництва 4-х територіальних громад — Пирятинської міської територіальної громади, Чорнухинської селищної територіальної громади, Гребінківської міської територіальної громади, Новооржицької селищної територіальної громади.

Створення такого підприємства є першим прикладом в країні та свідчить про розуміння необхідності здійснення змін у сфері управління побутовими відходами. Об’єднання зусиль громад спрямовано на створення єдиного простору для організації надання послуги управління побутовими відходами на основі спільного планування, координації дій та відповідальності.

Реалізація проєктів Регіонального плану управління відходами Полтавської області до 2030 року та місцевих планів управління відходами для кожної з 4-х громад вимагає спільного використання об’єктів оброблення відходів усіма вищевказаними громадами. Закон України «Про управління відходами», який набрав чинності 9 липня 2023 року, передбачає поступовий перехід до економіки замкненого циклу та запровадження узгодженої системи планування у сфері управління відходами.

Функціонування пунктів незламності

На території Лубенського району створено 58 пунктів незламності, в тому числі 48 – органами місцевого самоврядування, 8 – ДСНС та 2 – Укрзалізницею. За кожним пунктом незламності закріплені відповідальні особи та забезпечено цілодобовий графік чергування. Перед початком опалювального сезону, у вересні 2023 року, здійснено перевірку 48 пунктів незламності, утворених територіальними громадами району щодо готовності до роботи під час блекауту та складені чек-листи. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2022 року № 1401 всі пункти незламності мають генератори, засоби автономного опалення (твердопаливні котли булер’яни, груби тощо) та забезпечені іншою матеріально-ресурсною базою (меблі, подовжувачі, вогнегасники, вода, харчові продукти, аптечки тощо). До мережі Інтернет ці пункти незламності підключені через місцевих провайдерів. На сьогодні є потреба у доукомплектуванні старлінками 46 пунктів (39 – ТГ, 5 – ДСНС та 2 – Укрзалізниці). 2 пункти не підключенні до ПОН через технічні причини. Відповідно до інформації наданої територіальними громадами всі пункти незламності мають достатню кількість пально-мастильних та витратних матеріалів для забезпечення безперебійної роботи генераторів під час роботи пунктів незламності.

                Місця тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб

Відповідно до наказу начальника Лубенської районної військової адміністрації від 21.09.2023 № 9 створено комісію з моніторингу стану місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території Лубенського району. З 21 по 27 вересня поточного року Комісією проведено моніторинг стану облаштування, кількості мешканців та вільних ліжко-місць у 11 місцях тимчасового проживання на території району на предмет відповідності мінімальним вимогам, визначеним п.8 Порядку функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою від 01.03.2023 № 930 «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб». За результатами моніторингу складено чек-листи. На даний час на території Лубенського району для проживання ВПО підготовлено 24 місця компактного проживання, в 11 із них на даний час проживають 300 осіб, 16879 осіб проживає в приватному секторі.

Виконання бюджету

Доходи районного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів за 2023 рік забезпечено у сумі 4 млн. 141,2 тис.грн, що складає 99,3% до планових показників.

Доходи районного бюджету без урахування міжбюджетних трансфертів надійшли у сумі 1 млн. 133,7 тис.грн, що складає 108,2% до планових показників на 2023 рік.

Видатки районного бюджету Лубенського району проведено у сумі 4 млн. 50,5 тис.грн, що становить 97,1% уточнених призначень, в тому числі за загальним фондом  -  3 млн. 300,8 тис.грн, що становить 96,5% до затверджених обсягів з урахуванням змін, по спеціальному фонду – 749,7 тис.грн, або стовідсотково до планових призначень.

Профінансовано видатки загального фонду по Лубенській районній раді у сумі 2 млн. 191,5 тис.грн або на 99,6%, в тому числі на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам Лубенської районної ради використано 1 млн. 652,1 тис.грн, на оплату комунальних послуг – 139,1 тис.грн, інші видатки склали – 400,3 тис.грн.

За рахунок коштів обласного бюджету загального фонду на соціальне забезпечення (на санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області) профінансовано видатки в сумі 333,4 тис. грн та 250,9 тис. грн на соціальне відновлення осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників та Захисниць України, а також членів їх сімей шляхом надання соціальної, психологічної підтримки та оздоровчих послуг.

Видатки районного бюджету Лубенського району за спеціальним фондом проведено у сумі  749,7 тис.грн. що становить 100,0% планових призначень. За рахунок цих коштів придбано житлове приміщення для учасника бойових дій, з числа внутрішньо переміщених осіб, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції.

Станом на 01 січня 2024 року кредиторська заборгованість відсутня.

Галузь медицини

Медична допомога жителям Лубенського району надається 6 міськими та селищними лікарнями, 8 центрами ПМСД, які мають відповідну мережу лікувальних закладів амбулаторій та ФАПів. На території району діють 2 кластерні лікарні - Лубенська лікарня інтенсивного лікування та Хорольська міська лікарня.

Крім вищезазначених організацій лікувально-профілактичну та реабілітаційну роботу для ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни забезпечує заклад охорони здоров’я КП «Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради», що належить до мережі  закладів охорони здоров’я Полтавської області.   

Галузь культури

В 7 територіальних громадах  Лубенського району налічується 343 заклади культури, у тому числі 10 музеїв і 140 бібліотек та їх філій, 3 музичні школи, 4 школи мистецтв, 4 культурно-громадські  центри, діяльність яких спрямована на загальнонаціональну культурну консолідацію суспільства, формування цілісного культурно-інформаційного простору.

Діяльність закладів культури району спрямовувалась на проведення благодійних культурно-масових заходів на підтримку ЗСУ з дотриманням вимог воєнного стану. У районі працює комісія з надання дозволів на проведення таких заходів. Працівники закладів культури активно включилися до волонтерської роботи, налагоджена робота з громадськими організаціями та спілками. Створені умови для інтеграції та адаптації ВПО на рівні територіальних громад.

17 жовтня 2023 року на Лубенщині вперше було проведено молитовний сніданок. Ідея проведення таких заходів полягає у тому, що люди завдяки спілкуванню посилюють один в одному віру у краще майбутнє, з’являється загальна платформа для комунікації суспільства. Серед присутніх були представники різних церковних конфесій, міської, районної та обласної влади, бізнес, благодійники та волонтери. Учасники помолилися за Україну, її захисників і захисниць, за всіх жителів нашої держави, які в нелегкі часи війни та випробувань кожен на своєму місці тримають стрій, словом і ділом підтримують ближніх.

Галузь освіти

У Лубенському районі функціонують 102 заклади загальної середньої освіти та 104 заклади дошкільної освіти. Надання освітніх послуг здійснюється за денною, змішаною та дистанційною формами навчання. Незважаючи на воєнний стан, навчальні заняття проводилися організовано, з дотриманням необхідних заходів щодо виконання навчальних планів і програм, створення безпечних умов для перебування дітей в укриттях цивільного захисту. До навчання залучені також діти з числа ВПО. Крім освітніх надаються послуги у 13 закладів позашкільної освіти, 6 інклюзивно-ресурсних центрах. Організований освітній процес та корекційно-розвивальна робота з дітьми-інвалідами через систему інклюзивного навчання із залученням кадрових фахівців та спеціалістів – вчителів, асистентів вчителя, шкільних психологів, соціальних педагогів, вихователів закладів дошкільної освіти. Створені умови для організації індивідуального навчання.

Мережа комунальних спортивних закладів Лубенського району налічує 2 комунальні установи – Оржицький центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», спортивно-оздоровчий комплекс «Вишневий» Новооржицької селищної ради, а також громадські організації ВФСТ «Колос», спортивні клуби з окремих видів спорту, осередки федерацій з окремих видів спорту в територіальних громадах.

З числа освітніх установ фізкультури і спорту функціонують 5 дитячо-юнацьких спортивних шкіл та 1 Лубенський міський дитячо-юнацький клуб спортивного орієнтування і туризму «Валтекс».

Фізкультурно-спортивна робота серед дітей забезпечується у 102 закладах загальної середньої освіти, 104 закладах дошкільної освіти, при 6 центрах дитячої та юнацької творчості діють спортивні гуртки. Спортивно-масову та фізкультурно-оздоровчу роботу організовують спеціалісти – фахівці з відповідною освітою.

Спортивно-фізкультурні та реабілітаційні заходи, інформаційна робота здійснюються територіальними громадами.

Управління соціального захисту населення

Управління соціального захисту населення забезпечує надання державних соціальних гарантій мешканцям 6 територіальних громад Лубенського району (Гребінківська міська рада, Оржицька селищна рада, Новооржицька селищна рада, Пирятинська міська рада, Хорольська міська рада, Чорнухинська селищна рада).

Основними завданнями управління є забезпечення реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення, ветеранської політики, підтримки сімей, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми. Пріоритетними напрямками роботи є призначення та виплата всіх видів державної допомоги та компенсацій, забезпечення соціальної підтримки та соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, осіб з інвалідністю, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та внутрішньо переміщених осіб. 65 адміністративних послуг соціального характеру надається мешканцям району спільно з територіальними громадами.

У 2023 році прийнято 4260 електронних справ із застосуванням Програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» для надання адміністративних послуг соціального характеру. Прийнято 219 заяв із необхідними документами для надання соціальної підтримки, що були надіслані поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, через Портал Дія). Через Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС) прийнято 321 заяву.

Надання державних соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки

Призначено та виплачено допомоги:

- сім’ям з дітьми –  3324 особам на суму 70186,8 тис. грн.;

- особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 1994 особам на суму 62287,70 тис. грн.;

- особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю – 734 особам на суму 17644,3 тис. грн.;

- тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату – 24 особам на суму 789,9 тис. грн.;

- допомога особам, які проживають разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею – 152 особам на суму 4657,0 тис. грн.;

- компенсаційні виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку,  – 99 особам на суму 64,0 тис. грн.;

- державна соціальна допомога на догляд – 797 особам на суму 8234,9 тис. грн.;

- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – 2399 особам на суму 43501,5 тис. грн.;

- державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу, грошове забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу – 13 особам на суму 4046,5 тис. грн.;

- державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають у прийомних сім’ях, грошове забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях – 17 особам на суму 3113,6 тис. грн.;

- державна соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, оплата послуги патронату над дитиною – 5 особам на суму 972,1 тис. грн.

Протягом 2023 року виплачено одноразову та надано щорічну допомогу на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів 3 особам на суму 29,7 тис. грн.

Компенсаційні виплати постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи за шкоду заподіяну здоров’ю та допомогу на оздоровлення у разі звільнення виплачено 1038 особам на суму 162,0 тис. грн. Відшкодовано підприємствам, організаціям, установам різних форм власності нараховану додаткову відпустку 100 особам на суму 790,0 тис. грн.

По 312 заявах проведено призначення та сформовано виплатні відомості щодо виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Забезпечено прийом справ 117 студентів для виплати соціальної стипендії, перевірку списків, що подаються навчальними закладами, занесено дані до системи ДП ІОЦ «Мінсоцполітики» та виплачено кошти на суму 2461,9 тис. грн.

З метою встановлення правового статусу особи з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримувачам державної соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»  протягом 2023 року було видано 209 посвідчень.

В Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб станом на 25.12.2023 у 6 територіальних громадах Лубенського району зареєстровано 14042 внутрішньо переміщені особи, у т.ч. 3459 дітей. Державну допомогу на проживання отримує 5601 внутрішньо переміщена особа.

Створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Лубенській районній державній (військовій) адміністрації. У всіх територіальних громадах району створені Координаційні ради/Ради ВПО. 

Соціальна підтримка та соціальний захист ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб і членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 року № 702 «Деякі питання діяльності територіальних органів Міністерства у справах ветеранів та підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій з питань ветеранської політики» наказом  начальника  управління  від 31.08.2023 № 26 «Про затвердження та введення в дію структури управління» створено відділ з питань ветеранської політики штатною чисельністю 5 осіб. У п’яти віддалених відділах управління визначені відповідальні особи. Налагоджена співпраця з відповідальними особами територіальних громад.

Основним завданням роботи відділу є забезпечення соціальної підтримки та соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Протягом 2023 року встановлено статуси та видано посвідчення/вкладки/довідки:

-  особи з інвалідністю внаслідок війни – 100 особам;

- члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України – 239 особам.

Видано нагрудний знак «Ветеран війни – особа з інвалідністю внаслідок війни»  – 16 особам.

Видано листи талони на право одержання ветеранами війни проїзних документів (квитків) – 7 особам.

За період з 24.02.2022 встановлено статуси особам з числа Захисників і Захисниць України та членів їх сімей:

- особа з інвалідністю внаслідок війни  – 55 особам;

- член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України  – 328 особам, в тому числі діти до 18 років – 76 осіб.

З метою формування та актуалізації Єдиного державного реєстру ветеранів війни підготовлена інформація про встановлені статуси та видані (вилучені) посвідчення ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України по 417 особах.

Послуги із професійної адаптації для осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України отримали 17 осіб (16 осіб за напрямом «водій транспортних засобів», 1 особа – «організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб») на суму 101,9 тис. грн.

Виплачено одноразову грошову винагороду особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку:

- Герой України – 1 особа на суму 134,2 тис. грн.;

- член сім’ї особи, якій присвоєно звання Герой України посмертно – 7 осіб на суму 201,3 тис. грн.

Виплачено одноразову грошову допомогу  у зв’язку з встановленням інвалідності відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за рішенням Міжвідомчої комісії  1 особі в сумі  805,2 тис. грн.

Проведено 7 засідань районної комісії з розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. Призначена/перерахована грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення 6 особам на загальну суму 11728,4 тис. грн.

Одній особі – учаснику бойових дій (АТО) з числа внутрішньо переміщених осіб перераховано в листопаді 2023 року грошову компенсацію на спеціальний рахунок  в сумі 749,7 тис.грн. (загальна перерахована сума – 1381,1 тис. грн).

В рамках реалізації Комплексної програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки, затвердженої рішенням Полтавської обласної ради від 28.07.2023 № 655, послуги із соціального відновлення особам з  інвалідністю  внаслідок  війни з  числа Захисників  і  Захисниць  України  та членам їх сімей (на базі ПрАТ «Миргородкурорт») отримали 25 осіб  (в тому числі 13 осіб  з інвалідністю внаслідок війни та 12 членів їх сімей) на суму 250,9 тис. грн.

На виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки проведено роботу для забезпечення виплати за рахунок коштів обласного бюджету:

- щомісячної допомоги на дітей зі складу сімей, зазначених у статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії х соціального захисту» (2589 грн.) – 73 особам;

- одноразової матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України (50 000 грн. на сім'ю) – 77 особам на суму 2825,0 тис. грн.;

- щорічної разової грошової допомоги членам сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України згідно встановлених статусів (4000 грн.) – 323 особам на суму 1292,0 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 № 652 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя» (із змінами внесеними постановою КМУ від 10.10.2023 № 1074) Полтавська область долучена до експерименту Міністерства у справах ветеранів України по реалізації інституту помічника ветерана. За результатами відбору 1 особа з Пирятинської територіальної громади отримала освітні послуги – підвищення кваліфікації за напрямом «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» у Центрі ветеранського розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Станом на 31.12.2023 проведено перевірку в частині правомірного встановлення статусів згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» протягом 2022 - 2023 років по 488 особових справах.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.05.2014 №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг» (зі змінами) передбачено перелік надання обов'язкових адміністративних послуг у сфері соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей. Розроблено, затверджено та передано територіальним громадам 15 інформаційних карток адміністративних послуг, які надаються управлінням соціального захисту населення ветеранам війни, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Забезпечення соціальної підтримки громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю та інших пільгових категорій

Станом на 01.01.2024 2689 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, мешкають на території 6 територіальних громад Лубенського району:

Гребінківська міська громада – 475 осіб;

Оржицька селищна громада – 180 осіб;

Новооржицька селищна громада – 321 особа;

Пирятинська міська громада – 788 осіб;

Хорольська міська громада – 777 осіб;

Чорнухинська селищна громада – 148 осіб.

Встановлено статуси та видано посвідчення:

- постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи – 32 особам;

- дружини померлого громадянина з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 10 особам;

- ветерана праці – 11 особам.

У 2023 році оздоровлено в санаторно-курортних закладах Полтавської області за рахунок коштів обласного бюджету 38 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, на суму 333,4 тис.грн.

З обласного бюджету виплачена додаткова матеріальна допомога на оздоровлення 38 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 123,0 тис. грн.

Проведена виплата одноразової допомоги 215 особам, які мають статус вдови учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на суму 860,0 тис. грн.

На розгляд обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках направлено 3 пакети документів учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

Забезпечено санаторно-курортним лікуванням 10 осіб з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства на суму 107,2 тис.грн.

Грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки нараховано 19 особам з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства на суму 9,5 тис.грн.

Виплачено грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 110 особам на суму 72,5 тис. грн.

Укладено договори з реабілітаційними установами та надано реабілітаційних послуг 25 дітям з інвалідністю на суму 548,8 тис. грн.

Видано 47 направлень до Лубенського міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю для проведення комплексної реабілітації (абілітації) дітей з інвалідністю та дітей, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

Здійснено компенсацію вартості 800 квитків за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) 187 особам на загальну суму 197,0 тис. грн за рахунок коштів обласного бюджету.

Повернуто 42 виданих безоплатно допоміжних засоби реабілітації, строк експлуатації яких не закінчився, після смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю та передано до центрів соціального обслуговування, інтернатних установ (вартість виробів на суму 749,2 тис. грн).

Перевірка цільового використання коштів та достовірності наданої інформації

Проведено 11901 перевірку достовірності та повноти інформації про майновий стан отримувачів державних соціальних допомог шляхом подання електронних запитів до Державних реєстрів.

Здійснювалися перевірки по Державному реєстру речових прав на нерухоме майно щодо наявності, достовірності та повноти інформації про нерухоме майно осіб, які входять до складу сім’ї, що звертаються за призначенням  державних допомог та по Єдиному реєстру боржників.

Відповідно до інформації в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації постійно проводиться перевірка достовірності та повноти інформації наданої одержувачами державних виплат.

Опрацьовано 4137 рекомендацій щодо проведення додаткової перевірки інформації, поданої громадянами для отримання державних соціальних допомог, наданих Мінфіном у 2023 році.

З  метою  належного  здійснення  контролю  за  цільовим  використанням  допомоги  при  народженні (усиновленні) дітей відділи управління постійно  співпрацюють з центрами надання  соціальних  послуг і службами у справах дітей територіальних громад  та  узагальнюють  інформацію  про  стан  перевірок  цільового  використання  коштів  та  випадки і  причини  припинення  даної  виплати.  Протягом 2023 року 464 особам призначено допомогу при народженні (усиновленні) дитини, центрами надання  соціальних послуг територіальних громад проведено 378 вибіркових обстежень та виявлено 3 випадки нецільового  використання  коштів. Згідно рішень спеціалістів центрів надання соціальних послуг і служб у справах дітей територіальних громад 3 особам було припинено виплату допомоги.

Відділом з питань забезпечення правильності надання соціальної підтримки, програмного забезпечення та роботи з інформаційними системами управління соціального захисту населення протягом 2023 року було проведено вибіркову перевірку правильності призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги одиноким матерям по 807 особових справах  та допомоги внутрішньо переміщеним особам по 1273 особових справах у відділах №1,2,3,4,5 та базовому щодо правильності застосування нормативно-правових актів при визначенні права на допомоги, повноти проведених розрахунків, встановлених строків призначення, термінів розгляду та опрацювання документів. За результатами перевірки було виявлено 124 порушення і зауваження, які були усунуті у визначені терміни.

Постійно проводиться аналіз особових рахунків, по яких не вирішено питання приведення у відповідність до чинного законодавства виплати державних допомог, щодо обліку встановлених переплат та вживанню дієвих заходів, щодо повернення коштів до державного бюджету.

Протягом року проводилася перевірка правильності призначення виплати та перерахунку пенсій Управлінням пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в кількості 4754 особові справи.

В період з 25 по 29 вересня 2023 року Головним управлінням Національної соціальної сервісної служби у Полтавській області проводилася перевірка дотримання вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та стосовно дотримання прав дітей у відділі  з питань надання державних соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки населенню № 3. Питання, щодо яких проводилася перевірка: дотримання вимог законодавства при призначенні державних  допомог, опрацювання рекомендацій Мінфіну по верифікації щодо виявлених невідповідностей, які впливають на встановлення права на призначення державних соціальних допомог, на їх розмір, виявлення незадекларованих джерел доходів, своєчасність опрацювання заяв та призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Забезпечення реалізації державної політики з питань підтримки сімей, у тому числі багатодітних сімей, запобігання домашньому насильству,   забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми,    виконання програм і заходів у цій сфері

У 2023 році організовано виконання Обласного плану заходів щодо виконання в області Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, обласного Плану заходів щодо реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми на період до 2025 року та обласного Плану заходів щодо виконання в області операційного плану з реалізації Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2023-2024 років.

Налагоджена постійна робота районної ради з гендерних питань та проблем сім’ї райдержадміністрації з представниками громадськості з питань протидії домашньому насильству, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. До роботи в раді залучаються представники служби у справах дітей, соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, культури та спорту райдержадміністрації, ювенальної превенції, місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Здійснюється співпраця з Благодійною організацією «Світло надії» м. Полтава.

Відповідальними особами управління:

13.01.2023 взято участь в онлайн-навчанні з питань протидії торгівлі людьми, яке проведено представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні у співпраці з Мінсоцполітики та Нацсоцслужбою України.

24.01.2023 взято участь у представленні онлайн – доповіді ініційованої ДСЗН у Полтавській області на тему: «Спеціальна доповідь Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ проти України за період з 24.01.2022 до 31.10.2022», яку презентовано Уповноваженим.

03.03.2023 взято участь в онлайн-навчанні з питань запобігання та протидії торгівлі людьми, яке проведено Полтавським регіональним центром підвищення кваліфікації.

19.06.2023 взято участь в навчально-практичному вебінарі на тему «Торгівля людьми: аналіз ситуації ризику і новітні шляхи протидії». 21.06.2023 також взято участь в навчально-практичному вебінарі на тему: «Практика роботи з постраждалими від торгівлі людьми», зазначені вебінари підготовлені Мінсоцполітики України, який впроваджується (SURGe) за підтримки Уряду Канади.

18.10.2023 взято участь в перегляді освітнього серіалу на Дія. Освіта «Держава без бар’єрів».

У 2023 році забезпечено розповсюдження на сім територіальних громад  Лубенського району 4290 екземплярів рекламної продукції (плакати, буклети): 336 екземплярів соціальної реклами щодо сексуального насильства, пов’язаного з війною, 300 екземплярів для членів родин, які опинилися у тимчасово окупованих територіях, 176 екземплярів для внутрішньо переміщених осіб, 800 екземплярів щодо інформації про роботу мобільних бригад соціально – психологічної допомоги.       

Ведеться облік багатодітних сімей по Лубенському району. Станом на 01.01.2024 перебуває на Єдиному обліку багатодітних сімей 792 родини та виховується 2534 дитини, з яких в трьох сім’ях виховується десять і більше дітей. Проводиться робота з встановлення статусу батькам та дітям з багатодітних родин. Протягом 2023 року видано 42 посвідчення батьків багатодітної сім’ї та 84 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї. Продовжено дію 102 посвідчень батьків та дітей з багатодітних родин.     

У 2023 році проводилася системна інформаційно-просвітницька робота з питань протидії домашньому насильству та торгівлі людьми. На вебсайті адміністрації в рубриках «Протидія домашньому насильству» та «Протидія торгівлі людьми» постійно розміщуються нові інформаційні матеріали, відеоролики.

Правова робота

Протягом 2023 року до Полтавського окружного адміністративного суду та міськрайонних судів направлено клопотання та відзиви по 9 справах, у яких стороною є управління.

До Хорольського районного суду подано позов про стягнення переплати допомоги на суму 8834,56 грн, позов задоволено і виконавчий лист направлено на примусове виконання до Хорольського районного відділу ДВС.

Направлено запити до відділів ДВС щодо проведених виконавчих дій по виконавчих документах.

З метою забезпечення осіб санаторно-курортним лікуванням, послугами із соціального відновлення, професійної адаптації, забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами укладено наступні договори:

38 договорів на санаторно-курортне лікування осіб, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії;

13 договорів про проведення заходів із соціального відновлення осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей;

26 договорів про забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами;

17 договорів про надання послуг із здійснення заходів із професійної адаптації;

10 договорів про забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю.

Укладено 26 додаткових угод до договорів про забезпечення осіб санаторно-курортним лікуванням, послугами із соціального відновлення, професійної адаптації.

Протягом 2023 року до управління надійшло 181 письмове звернення громадян з питань соціального захисту.

Найчастіше у зверненнях порушуються питання:

-  призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам – 60;

-  призначення державної соціальної допомоги – 91;

-  різних соціальних гарантій – 30. 

Всі звернення, які надійшли до управління, розглянуті у встановлені законодавством терміни. Заявникам надані аргументовані письмові відповіді за результатами розгляду їх звернень.

Служба у справах дітей

Діяльність у сфері забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей, зокрема, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, здійснює служба у справах дітей районної військової адміністрації, штатна чисельність якої становить 4 особи, 2 особи працює на «віддалених» робочих місцях.

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 06.02.2021 року № 48 «Про затвердження Примірного порядку передавання документації щодо дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, від служб у справах дітей районних державних адміністрацій до служб у справах дітей виконавчих органів міських рад, сільських та селищних рад»  служба у справах дітей Лубенської районної військової адміністрації провадить діяльність з усиновлення дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з питань функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу,  здійснення нагляду за сім’ями усиновлювачів по Оржицькій, Новооржицькій, Чорнухинській селищних радах. На території Чорнухинської селищної ради функціонує 1 прийомна сім’я, у ній виховується 2 дітей, Новооржицької селищної ради – 2 прийомні сім’ї, 3 дітей, Оржицької селищної ради – 3 прийомні сім’ї, 5 дітей, та 1 дитячий будинок сімейного типу, 7 дітей. У 2023 році створені 2 прийомні сім’ї у Новооржицькій громаді. 

Службою оформлені 16 анкет на дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають правові підстави для усиновлення та походять із зазначених громад. Нагляд здійснюється за 18 усиновленими громадянами України дітьми.

За період 2023 року по Чорнухинській громаді 1 родина усиновила дитину, позбавлену батьківського піклування, у 1 родині відбулося внутрішньосімейне усиновлення.

У 2023 році проведені засідання Комісії з питань захисту прав дитини при районній військовій адміністрації, рішенням яких створені 2 прийомні сім’ї у Новооржицькій громаді. 

Службою у справах дітей районної військової адміністрації забезпечується збір та узагальнення інформації від виконавчих комітетів міських та селищних рад Лубенського району та направлення до Полтавської обласної військової адміністрації,  Державної соціальної сервісної служби України, Міністерства соціальної політики України.

Стан утримання укриттів

Станом на 01.01.2024 року у Лубенському районі налічується 362 захисні споруди цивільного захисту. З них:

- 4 сховища (3 – обмежено готові, 1 - не готове);

- 269 протирадіаційних укриттів (30 – готові, 78 – обмежено готові, 161 – не готові).

Відповідно до Книги обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів у Лубенському районі налічується 89 найпростіших укриттів, з них 3 – не готові.

Від початку вторгнення російської федерації всі захисні споруди цивільного захисту (за винятком зруйнованих) було обстежено, приведено у стан готовності до тривалого перебування людей, про що складено відповідні акти. Балансоутримувачами на постійній основі та за можливості проводяться роботи з приведення неготових захисних споруд у готовність до використання за призначенням відповідно до вимог нормативних документів.

Система оповіщення населення

З початком російської агресії проводилися відновлювальні роботи системи оповіщення населення у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій. Наразі в усіх громадах Лубенського району системи оповіщення працюють. Проводиться відповідна робота щодо встановлення єдиної місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення. 

Евакуація населення

Лубенською райвійськадміністрацією та територіальними громадами Лубенського району проведено коригування місцевих планів евакуації. Відпрацьовано питання оповіщення населення про збірні пункти евакуації, з урахуванням імовірності її проведення в умовах повного «Блекауту» (відсутність електроживлення, інтернету та телефонного зв’язку).

Також опередньо опрацьовано найбільш ймовірну обстановку, яка може скластися в результаті повторних повномасштабних вторгнень російської федерації на територію України. Наразі ведеться постійний моніторинг ситуації з метою визначення  можливих найбільш безпечних місць та шляхів евакуації до них.

Захист енергооб’єктів критичної інфраструктури

Відповідно до рішень ради оборони Полтавської області, за активної співпраці з територіальними громадами та безпосередньої участі самих об’єктів критичної інфраструктури на території Лубенського району на 100% виконано фізичний захист 6 об’єктів забезпечення енергоживленням та 1 об’єкт газотранспортної системи.

Також в залежності від технологічних процесів та розміщення технологічного обладнання, враховуючи рельєф місцевості та фінансові можливості підприємств, здійснено додатковий інженерний захист об’єктів теплопостачання, водопостачання та газопостачання населенню.

Будівництво оборонних фортифікаційних споруд

Відповідно до отриманих від представників ОТУ «Суми» завдань, у Лубенському районі проводиться будівництво фортифікаційних споруд на території визначених територіальних громад. Земляні роботи по будівництву оборонних фортифікаційних споруд майже завершені.

Робота пункту управління (ситуаційного центру) РВА

З початком війни у Лубенській РВА одразу було створено та забезпечено цілодобову роботу Пункту управління. Обладнано робочі місця, кімнату для роботи режимно-секретного органу, кімнату відпочинку, кімнату прийому їжі, санвузол. Забезпечено автономне джерело енергоживлення, наявність інтернету та мережі WI-FI. Налагоджено співпрацю з диспетчерами спеціалізованих екстрених служб, з черговими частинами військових формувань та черговими виконавчих комітетів міських, селищних рад району.

Наразі роботу Пункту управління реорганізовано в роботу Ситуаційного центру при Лубенській РВА, який працює на постійній основі, відповідно до наданого Полтавською ОВА Алгоритму дій.

Робота оперативного штабу з оборони Лубенського району Полтавської області

На період дії військового стану окремим розпорядженням начальника Лубенської РВА створено та забезпечено роботу штабу оборони Лубенського району. Членами штабу є керівники військових формувань, керівники правоохоронних органів, керівники спеціалізованих екстрених служб. Всі рішення приймаються колегіально у взаємній співпраці. Підготовкою питань для розгляду та оформленням відповідних протокольних доручень, а також контролем їх виконання займається сектор з питань оборонної роботи та цивільного захисту Лубенської РВА.

У ході роботи штабу оборони Лубенського району:

- запроваджено комендантську годину, силами нацполіції і добровольчих формувань забезпечено її дотримання населенням;

- запроваджено дію режиму світломаскування та взято під контроль роботу рекламного освітлення;

- введено в дію заборону на продаж алкогольних напоїв та взято під контроль визначення дозволеного часу їх продажу;

- здійснювалася видача дозволів на використання у своїй виробничій діяльності підприємств дронів та БПЛА;

- прийнято ряд інших рішень, що забезпечують режим військового стану.

Робота штабу ТрО Лубенського району

Розроблено відповідну документацію штабу ТрО району, яка наразі знаходяться на погоджені у Полтавської ОВА. Внесено та затверджено належним чином зміни в плани оборони району ТрО. Пункт управління штабу району розгорнутий на фондах Лубенської районної військової адміністрації в м.Лубни, з 25.08.2023 організовано постійне, цілодобове чергування.

Забезпечено телефонний зв'язок та доступ до інтернет-мережі на постійній основі. В приміщеннях штабу проведені наступні роботи: встановлено 4 броньованих дверей, зроблена стеля в першій кімнаті, відремонтований туалет, проведена вода в умивальник, відремонтована кімната для прийому їжі та відпочинку. Закуплено 10 столів, 50 стільців, електрогенератор для аварійного електроживлення та 2 телевізори діагоналлю 50″.  В межах наявних вільних коштів на постійній основі проводиться удосконалення умов перебування та закупівля необхідного обладнання.

Добровольчі формування територіальних громад

Лубенське добровольче формування – Лубенський районний курінь, який включає окремі добровольчі роти (Хорольська добровольча сотня, Пирятинська добровольча сотня та Гребінківська добровольча сотня).

У своєму складі ДФТГ №1 має досвідчених фахівців: артилеристів, саперів, правоохоронців, у тому числі і військових, серед них багато членів формування, які мають бойовий досвід участі в проведенні ООС (АТО). Всі питання, які виникають, вивчаються та вирішуються виключно згідно з чинним законодавством.

Допомога

Добровольці-комунальники, водії, архітектори, медики, сантехніки з територіальних громад Лубенського району сміливо працювали над розчищенням вулиць і житла Херсонщини після підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС. Лубенська районна військова адміністрація, тереторіальні громади та мешканці Лубенського району долучилися до надання гуманітарної допомоги херсонцям, а саме неодноразово передавали воду, рятувальне спорядження, пальне та багато іншого.

Ситуація в районі

Станом на сьогодні ситуація у Лубенському районі стабільна та повністю контролюється владою. Користуючись нагодою хочу подякувати за плідну співпрацю Полтавській обласній військовій адміністрації, головам територіальних громад Лубенського району, військовим, волонтерам, керівникам підприємств, установ, організацій та небайдужим мешканцям, які своєю громадською позицією та щоденною відданою працею наближають нашу Перемогу. 

Не зупиняємось, надалі працюємо задля Перемоги! 

Дякую за увагу! Слава Збройним Силам України! Слава Україні!

 

 

                                                                                                            Сергій СІРЯЧЕНКО

 

 

Наверх ↑